Фіскальна служба

Головне управління ДФС у Чернігівській області

14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 11, ch.official@sfs.gov.ua(0462) 652-300

14.11.2019

Чернігівською митницею перераховано до бюджету за січень-жовтень понад 3,6 млрд гривень

Протягом 10 місяців 2019 року  Чернігівською митницею ДФС до державного бюджету перераховано понад 3,6 млрд гривень.

Основними бюджетоформуючими товарами у цей період були:

азотно-фосфорно-калійні добрива (669,5  млн грн), кам’яне вугілля  (254 млн грн.), тютюнова сировина ( 227 млн грн), легкові автомобілі (206,7 млн грн.), шини та покришки  пневматичні гумові нові (154,5 млн грн), пиво солодове  (121,5 млн грн.), азотні добрива (понад 109 млн грн), тютюн промислового виробництва (105 млн грн), калійні добрива та трактори.

Сума митних платежів, сплачених при митному оформленні цих товарів, становить понад 2 млрд грн або 55 відсотків від загальної суми по митниці.

01.11.2019

Податкові міліціонери повернулися зі Сходу

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області зустріли своїх колег, які повернулися з довготривалого відрядження до зони проведення операції Об’єднаних сил на Сході країни.

Це податкові міліціонери – Олександр Трофіменко, Сергій Андрущенко та Юрій Нітченко, які несли службу у складі спецпідрозділу Державної фіскальної служби України.

Основним завданням спецпідрозділу є протидія незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування з окупованими територіями. Податкові міліціонери спільно зі співробітниками інших правоохоронних органів викривають фінансові злочини та протидіють тероризму в зоні проведення ООС.

За п‘ять років у зоні проведення ООС несли службу 42 співробітники Головного управління ДФС у Чернігівській області. За цей час відбулося 16 ротацій, під час яких податкові міліціонери 90 разів виїжджали у відрядження на Схід України.

Відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» нагороджено 21 співробітника податкової міліції Чернігівської області.

Чернігівська митниця ДФС інформує власників транспортних засобів,

зареєстрованих у відповідних реєстраційних органах іноземних держав

04.10.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 862 «Деякі питання здійснення митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України».

Відповідно до пункту 1 цієї постанови відновлено до 31.12.2019 включно дію Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1077 (далі – Тимчасовий порядок), а також постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2019 № 101 «Питання митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України».

Нагадуємо, що Тимчасовим порядком визначено механізм виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, ввезених громадянами на митну територію України в період з 01.01.2015 до 25.11.2018, а також:

1) перебувають у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, поміщення в який здійснювалося шляхом вчинення дій, усного декларування або декларування з використанням іншого документа, ніж митна декларація, на бланку єдиного адміністративного документа;

2) перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, були вивезені за межі митної території України після 25.11.2018 та ввезені повторно.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2019 № 101, зокрема, установлено, що на період дії Тимчасового порядку, митне оформлення транспортного засобу, який підпадає під дію цього Тимчасового порядку, здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, або реєстраційного документа та транспортний засіб, виданого реєстраційним органом країни реєстрації такого засобу, в якому визначено рівень екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб.

Принагідно повідомляємо, що з метою надання консультацій з питань, що виникають у громадян в процесі практичного застосування норм Митного кодексу України щодо виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів особистого користування, в Чернігівській митниці ДФС за телефонним номером (0462) 652-234 (в робочі дні понеділок – четвер: з 09:00 год. до 18:00 год., п’ятниця: з 09:00 год. до 16:45 год., перерва: з 13:00 год. до 13:45 год.) функціонує «гаряча» телефонна лінія.

Чернігівською митницею ДФС припинено 894 порушення митних правил

Протягом січня-вересня 2019 року за фактами порушень митного законодавства Чернігівською митницею ДФС було заведено 894 справи про порушення митних правил, загальною вартістю предметів правопорушення – понад 3,9 млн гривень.

Основні категорії вилучених предметів правопорушення:

- промислові товари, сировина й матеріали (2 790 168 грн);

- транспортні засоби (623 751 грн);

- продовольчі товари та сільгосппродукція (311 807 грн).

Митницею направлено на розгляд до суду 202 справи на загальну суму 4,2 млн гривень. За результатами розгляду судами: застосовано конфіскацію на суму 2,8 млн грн та накладено штрафів на суму 2,9 млн гривень.

Безпосередньо керівництвом митниці розглянуто 810 справ. За результатами розгляду накладено штрафів на суму 8,7 млн грн та стягнуто штрафів на суму 4,8 млн гривень.