Реалізуй свої ідеї для покращення громади

Дата: 31.01.2019 15:54

Починаючи з 2019 року в Семенівській громаді стартує міська цільова програма «Громадське бюджетування (бюджет участі) в Семенівській міській територіальній громаді на 2019-2021 роки». Семенівська міська рада пропонує жителям громади долучитись до вирішення проблем, покращити своє місто, село чи вулицю та безпосередньо взяти участь в розподілі частини бюджету – так званого громадського бюджету. Для цього необхідно подати проект заповнивши бланк-заявку пропозиції (проекту), реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету.

Про фінансову основу

Відповідно до Програми обсяг коштів громадського бюджету у 2019 році становить 100,0 тис. гривень.

Про етапи Програми

Прийом проектів для участі у Програмі розпочинається з 15 березня і буде тривати 30 календарних днів.

Всі подані авторами проекти будуть опрацьовані уповноваженим робочим органом, який аналізуватиме  проекти на предмет реальної можливості їх реалізації та відповідності до вимог Програми. З метою здійснення більш детальної перевірки проекти передаються до експертної групи, яка має дати оцінку кожному проекту з позитивним чи негативним висновком, щодо допуску до загального голосування. Проекти, щодо яких прийнято висновок негативний, участь у голосуванні не беруть. Але всі проектні пропозиції, які отримали як позитивну, так і негативну оцінку, будуть розміщені на офіційному сайті Семенівської міської ради у рубриці «Громадський бюджет».

Вибір проектів, які отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють жителі громади, яким виповнилось 14 років, шляхом відкритого голосування в пунктах голосування не більше ніж за 2 різні проекти. Голосування здійснюватиметься на спеціальному бланку для голосування і триватиме 30 календарних днів, починаючи з 15 травня. За його результатами буде сформований відповідний рейтинг проектів.

Проекти-переможці, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть втілені у життя вже у 2019 році.

Реалізацією усіх заходів будуть займатись відповідні відділи міської ради. Автори проектів-переможців зможуть на будь-якому етапі контролювати хід виконання проекту або долучитися до його реалізації.

Як втілити власний проект

Якщо ти дієздатний громадянин України віком від 14 років, який зареєстрований та проживає в місті Семенівка або селах, які входять до складу Семенівської громади, маєш можливість:

1. Заповнити бланк-заявку подання проекту, яка розміщена на сайті міської ради у розділі «Громадський бюджет».
  2. Зібрати 15 підписів на підтримку проекту.
  3. Подати проект в паперовому вигляді:
  • безпосередньо подати на реєстрацію до Семенівської міської ради;
  • надіслати поштою за адресою:Чернігівська обл., м. Семенівка, вул. Червона Площа, 6, індекс 15400, з поміткою на конверті «Громадський бюджет»;
  • надіслати в електронному вигляді електронною поштою за адресоюsemenivkacity@ukr.net у вигляді відсканованого оригіналу документу за обов’язкової умови подачі паперової форми.
  1. Провести промоційну кампанію свого проекту.
  2. Взяти участь у голосуванні за проекти, яке проводитиме міська рада у пунктах для голосування.

Тематика проектів:

• естетичне облаштування міста та сіл громади;
  • поліпшення екологічності та комфорту проживання мешканців;
  • сприяння соціально-економічному, культурному та просторовому розвитку громади;
  • впровадження сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста та сіл громади;
  • інше.

Вимоги до проектів:

1. назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладена лаконічно, одним реченням;
  2. проект не суперечить чинному законодавству України;
  3. реалізація проекту належить до сфери компетенції виконавчих органів Семенівської міської ради;
  4. проект повинен бути реалізований протягом 2019 року і спрямований на кінцевий результат;
  5. проект може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності, наприклад, вулиця, парк, місця проведення масових заходів тощо.

Також проект має бути загального користування, вільним та безкоштовним для жителів та гостей громади, актуальним для громади.

Вартість одного проекту не має перевищувати 50 тис. гривень.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 21738.

Начальник відділу економіки та інвестицій Семенівської міської ради

Тетяна Новик