A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Семенівська міська рада
Чернігівської області, Семенівського району

Пенсійний фонд України

 

11.01.2021

Доплати до пенсії одержать 88,1 тис. непрацюючих громадян області

В області проведено перерахунок пенсійних виплат у зв’язку з підвищенням із січня 2021 року показника мінімальної заробітної плати в Україні, визначеної Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (6000 грн). Підвищені пенсії отримають 88,1 тис. непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, мінімальна пенсія становить 2400 грн.

Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. Сума збільшення пенсії у кожного пенсіонера обраховується індивідуально, оскільки залежить від того, який страховий стаж він має і який заробіток одержував, коли працював. Середній розмір підвищення склав 354,20 грн.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначеної на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

За рік що минув

Протягом 2020 року середня пенсія по області зросла на 411 грн, із 2764 до 3175 грн. Вісім разів підвищували пенсії для різних категорій громадян. Зокрема, у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму; здійснено індексацію пенсійних виплат; вперше реалізовано такий амбітний план, як доплата пенсій громадянам, які досягли 80-літнього віку; у автоматичному режимі перераховано пенсії працюючих пенсіонерів; підвищені пенсійні виплати в разі втрати годувальника для членів сімей осіб, які брали безпосередню участь в АТО/ООС або забезпеченні її проведення.


29.12.2020

Про матеріальну допомогу під час карантину підприємців та найманих працівників: в питаннях і відповідях

1 Чи має право на матеріальну допомогу ФОП , яка є пенсіонером та звільнена від сплати ЄСВ?

Якщо ви отримуєте пенсію, є ФОП чи найманим працівником та ваш основний КВЕД чи КВЕД організації, у якій ви працюєте, віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження, ви можете подати заяву та отримати грошову допомогу навіть при умові не сплати вами ЄСВ.

 2. Яким чином проводиться виплата одноразової матеріальної допомоги?

Надання одноразової матеріальної допомоги здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Надання Пенсійним фондом України одноразової матеріальної допомоги .Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики України. Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги. Списки на виплату формуються Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифри) на підставі поданих заяв після перевірки Пенсійному фонду України один раз на день. Пенсійний фонд України передає Мінсоцполітики України  заявку на перерахування коштів для виплати даної допомоги. Перерахування матеріальної допомоги проводиться АТ “Ощадбанк” на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок, що зазначено у заяві застрахованої особи.

3. Як долучилась Чернігівщина до подачі заяв для отримання одноразової матеріальної допомоги?

 В цілому по області, за попередніми розрахунками, матимуть право на отримання допомоги 15625 тис. кандидатів, з них 8531 ФОПів та 7094 застрахованих осіб. Станом на 23.12.2020 скористались такою можливістю 54,65 %, при середньому показнику по Україні 43,46%.


23.12.2020

ПАМ’ЯТКА застрахованої особи для отримання одноразової виплати відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХ

 

ПАМ’ЯТКА застрахованої особидля отримання одноразової виплати

відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХ

«Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

1. Право отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:

наймані працівники, які:

на 10 грудня 2020 року ПРАЦЮЮТЬ за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів;

середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;

фізичні особи – підприємці, які:

на 10 грудня 2020 року ЗАРЕЄСТРОВАНІ 3 місяці і більше як фізичні особи – підприємці (перевірити факт реєстрації – https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search), та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці;

не є одночасно фізичною особою – підприємцем та найманим працівником.

Перевірка відповідності ОСНОВНОГО виду економічної діяльності роботодавця переліку видів діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи та факту нарахування та сплати ЄСВ здійснюватиметься засобами Порталу ДІЯ автоматично при поданні заяви.

Перевірити зарахування стажу (сплату ЄСВ), розмір заробітної плати можливо за посиланням: https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurer на вебпорталі Пенсійного фонду України (знадобиться електронний підпис, Bank ID або Mobile ID (GOV ID).

2. Строки звернення за виплатою

Заява на виплату одноразової допомоги застрахованим особам подається до 21 грудня 2020 р. включно.

3. Порядок звернення за виплатою

Заява для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заповнюється ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Як отримати послугу на порталі?

Знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі.

Зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

У розділі “Послуги” обрати “Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам”.

Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.

Необхідно підтвердити поточне місце роботи.

Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.

Перевірити та надіслати заповнену заяву.

Очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.

Як отримати послугу у застосунку?

1. Завантажити застосунок Дія за посиланням: https://go.diia.app

2. Авторизувати у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

3. У розділі “Послуги” натиснути “Отримати допомогу”.

4. Дія автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.

5. Ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок.

6. Очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.

4. Заповнення заяви

У заяві автоматично формуються:

реєстраційний номер облікової картки платника податків АБО серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

адреса місця проживання;

належність найманого працівника чи фізичної особи – підприємця до категорій осіб, які мають право на виплату одноразової допомоги (підтверджується шляхом проставлення відповідної позначки в заяві).

Застрахованою особою вноситься номер банківського рахунка заявника – за стандартом IBAN (одноразова допомога виплачується виключно на банківський рахунок. У разі відсутності банківського рахунку, його необхідно відкрити у будь-якому обраному банку),

Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.

Відповідальність за недостовірні відомості

У разі подання недостовірної інформації допомога підлягає поверненню.

Якщо особа не поверне кошти добровільно протягом 10 робочих днів з дня надсилання рішення територіального органу Пенсійного фонду про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, вони будуть стягнуті державною виконавчою службою в примусовому порядку.

Рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги буде розміщено на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoInsurer із одночасним SMS повідомленням, за наявності мобільного номеру телефону.

 


13.11.2020

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня  2014 року № 85 “Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 08 липня 2020 року № 570 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 05 квітня         2014 року № 85 і від 24 січня 2020 року № 22”) та наказу Пенсійного фонду України від 16.07.2020 року № 63 “Про граничну чисельність працівників територіальних органів Пенсійного фонду України”, 15 жовтня 2020 року введена в дію нова структура Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, яка передбачає оптимізацію чисельності працівників та перерозподіл функціональних процесів в структурних підрозділах.

Структура

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в області  працюють 13 відділів обслуговування громадян (сервісних центрів).

Відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) м. Чернігів, вул. Мазепи, 19.

Відділ обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) м. Чернігів, вул. Шевченка, 162.

Відділ обслуговування громадян № 2 (сервісний центр) м. Чернігів, вул. Мазепи, 19.

Відділ обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) смт Ріпки, вул. Попудренка, 8, м. Городня, вул. Троїцька, 10.

 Відділ обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) смт Козелець, вул. Незалежності, 3, смт Куликівка, вул. Миру, 67.

Відділ обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8А, м. Сновськ, вул. Свято-Троїцька, 6А.

Відділ обслуговування громадян № 6 (сервісний центр) м. Мена,  вул. С. Титаренка, 18, смт Сосниця, вул. Чернігівська, 54.

Відділ обслуговування громадян № 7 (сервісний центр) м. Прилуки, вул. 1 Травня, 48А,  смт Варва, вул. Пилипенка, 3А.

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) м. Ічня, вул. Григорія Коваля, 12А, смт Срібне, вул. Миру, 41, смт Талалаївка, вул. Центральна, 5.

Відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр) м. Ніжин, вул. Шевченка, 21Ж.

Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр) м. Носівка, вул. Центральна, 6, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 50.

Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр) м. Бахмач, вул. Чернігівська, 2А, м. Борзна, вул. Незалежності, 2.

Відділ обслуговування громадян № 12 (сервісний центр) м. Новгород-Сіверський, вул. Соборна, 3, смт Короп, вул. Горького, 9, м. Семенівка, вул. Червона площа, 10.

 


13.11.2020

Родинам загиблих добровольців нададуть адресну допомогу

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про надання членам сімей учасників добровольчих формувань, загиблих на сході України, адресної допомоги до соціальних виплат (пенсії або допомоги) із розрахунку, що розмір виплат одному члену сім'ї має становити не менше як 7800 грн, на двох і більше членів сім'ї -  не менше як 6100 грн кожному.

Адресну допомогу виплачуватимуть у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом (17 120 грн до 01.12.2020, а з 01.12.2020 — 17 690 грн). Члени сімей одержать адресну допомогу в листопаді з доплатою із серпня 2020 року, як передбачено в постанові уряду “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 03.08.2020 № 674.


13.11.2020

 

 Адреси та графіки, за якими працюють сервісні центри Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

Назва сервісного центру

Адреса розташування сервісного центру

Графік, за яким працює сервісний центр

Відділ обслуговування громадян № 1

(сервісний центр)

14005, м. Чернігів,

вул. Шевченка, 162

щоденно в робочі дні тижня                               

з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 2

(сервісний центр)

14017, м. Чернігів,

вул. Мазепи, 19

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 18.00

Відділ обслуговування громадян № 3

(сервісний центр)

15000, смт Ріпки,

 вул. Попудренка, 8

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

15100, м. Городня,

 вул. Троїцька, 10

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 4

(сервісний центр)

17000, смт Козелець, вул. Незалежності, 3   

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

16300, смт Куликівка, вул. Миру, 67

щоденно в робочі дні тижня                               

з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 5

(сервісний центр)

15300, м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8А

щоденно в робочі дні тижня                               

з 8.00 до 17.00

15200, м. Сновськ,

вул. Свято-Троїцька, 6А

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 6

(сервісний центр)

 15600, м. Мена, 

вул. С. Титаренка, 18

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

16100, смт Сосниця,

вул. Чернігівська, 54

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 7

(сервісний центр)

17507, м. Прилуки,

вул. 1 Травня, 48А

щоденно в робочі дні тижня                               

з 8.00 до 18.00

17600, смт Варва,

вул. Пилипенка, 3А

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 8             (сервісний центр)

16703, м. Ічня,

 вул. Григорія Коваля, 12А

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

17300, смт Срібне,

вул. Миру, 41

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

17200, смт Талалаївка, вул. Центральна, 5

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 9

(сервісний центр)

16600, м. Ніжин,

вул. Шевченка, 21Ж

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 18.00

Відділ обслуговування громадян № 10

(сервісний центр)

17100, м. Носівка,

вул. Центральна, 6

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

17400, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 50

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 11

(сервісний центр)

16500, м. Бахмач,

вул. Чернігівська, 2А

щоденно в робочі дні тижня                            

    з 8.00 до 17.00

16400, м. Борзна,

вул. Незалежності, 2

щоденно в робочі дні тижня                              

  з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування громадян № 12

(сервісний центр)

16000, м. Новгород-Сіверський,

вул. Соборна, 3

щоденно в робочі дні тижня                               

з 8.00 до 17.00

16200, смт Короп,

вул. Горького, 9

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

15400, м. Семенівка,

вул. Червона площа, 10

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

Відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр)                                              

14017, м. Чернігів,

вул. Мазепи, 19

щоденно в робочі дні тижня                             

   з 8.00 до 17.00

 

ДОДАТКОВІ ТЕЛЕФОНИ 

 

 

Відділ з питань призначення пенсій                (0462)  67-96-80 

 

 

Відділ з питань перерахунків пенсій № 13       (0462)  67-67-05

 

 

Відділ з питань виплати пенсій № 1                  (0462)  67-67-27

 

 

Відділ методології та організації роботи з обслуговування громадян (0462)   67-57-74

 

 


13.11.2020

Г Р А Ф І К особистого прийому громадян керівництвом та керівниками самостійних структурних підрозділів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

з/п

Дні тижня

Прізвище, ім’я, по батькові

Посада

Години прийому

1.

Понеділок

Юрченко Юрій Дмитрович

Начальник головного управління

 12.00 – 17.00

Кисла Любов Іванівна

Начальник управління застосування пенсійного законодавства

 

 

09.00 – 17.00

Карцан Олена Віталіївна

Начальник відділу внутрішнього аудиту

2.

Вівторок

Рем Ольга Миколаївна

Перший заступник начальника головного управління

 

 

 

 09.00 – 17.00

Симанчук Світлана Григорівна

Начальник управління обслуговування громадян

Гриценко Микола Васильович

Начальник управління адміністративного забезпечення

3.

Середа

Сіраш Вадим

Васильович

Заступник начальника головного управління

 

 

 

 09.00 – 17.00

Тимофєєва Ірина Михайлівна

Начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів

Манько Інна Василівна

Начальник юридичного управління

4.

Четвер

Білозуб Наталія Анатоліївна

Заступник начальника головного управління

 09.00 – 17.00

Луста Олена Анатоліївна

Начальник управління з питань виплати пенсій

Мазко Олена Володимирівна

Начальник управління контрольно-перевірочної роботи

Пінчук Віталій Іванович

Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції

5.

П’ятниця

Фаізова Яна Валентинівна

Начальник фінансово – економічного управління – головний бухгалтер

 

 

 

 09.00 – 16.00

Веселова Надія Миколаївна

Начальник управління по роботі з персоналом

Туревська Наталія Леонідівна

Начальник відділу організаційно-інформаційної роботи

6.

Субота

Відповідно до графіку чергування

 

 09.00 – 14.00

 

13.11.2020

КОНТАКТНІ  ТЕЛЕФОНИ

 

 

 

Юрченко Юрій Дмитрович

 

начальник Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області

(0462)67-48-08

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Рем Ольга

Миколаївна

перший заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області

(0462) 67-49-02

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Білозуб Наталія Анатоліївна

заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області

(0462) 67-47-53

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Сіраш Вадим Васильович

заступник начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернігівській області

(0462) 67-47-64

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Симанчук Світлана Григорівна

начальник Управління обслуговування громадян

(0462) 67-28-76

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Мазко Олена Володимирівна

 

начальник Управління контрольно-перевірочної роботи

(0462) 67-90-20

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Кисла Любов

Іванівна

начальник Управління застосування пенсійного законодавства

(0462) 67-47-86

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Фаізова Яна Валентинівна

 

начальник Фінансово-економічного управління – головний бухгалтер

(0462) 60-34-68

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Гриценко Микола Васильович

 

начальник Управління адміністративного забезпечення

(0462) 67-48-53

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Карцан Олена Віталіївна

 

начальник Відділу внутрішнього аудиту

(04622) 5-23-11

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Тимофєєва Ірина Михайлівна

 

начальник Управління інформаційних систем та електронних реєстрів

(0462) 67-47-21

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Манько Інна

Василівна

начальник Юридичного управління

(0462) 67-47-51

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Луста Олена Анатоліївна

 

начальник Управління з питань виплати пенсійаа

(0462) 77-74-56

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Веселова Надія Миколаївна

 

начальник Управління по роботі з персоналом

(0462) 67-47-54

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Туревська Наталія Леонідівна

начальник Відділу організаційно-інформаційної роботи

(0462) 67-47-11

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

Пінчук Віталій

Іванович

 

завідувач Сектору з питань запобігання та виявлення корупції

(0462) 67-50-07

main@cn.pfu.gov.ua

 

 

 

 

 

 

 

             

 


13.11.2020

Графік прийому громадян на віддалених робочих місцях

Регіон 

№ п/п

Адреса

Місце розташування

ОТГ

Структурні підрозділи з обслуговування громадян (Сервісний центр), до якого відноситься віддалене робоче місце

Контактний телефон

Графік роботи

1

2

3

4

5

6

7

8

Чернігів-ська область 

1

Козелецький р-н,
м. Остер,
вул. Незалежності, 21

 Остерська міська рада

Остерська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 4 (сервісний центр)

  Тел.(04646)           4-32-57        4-32-54

 Під час карантину прийом громадян не здійснюється

2

Козелецький район, с. Кіпті,вул. Слов’янська,51-А

Кіптівський ЦНАП 

Кіптівська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 4 (сервісний центр)

   Тел.(04646)         3-73-25       3-73-30

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

3

Козелецький р-н, смт Десна,  вул. Ювілейна, 1А

Деснянська селищна рада

Деснянська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 4 (сервісний центр)

Тел.(04646)     4-61-18

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

4

Бобровицький район ,                   м. Бобровиця,  вул. Лупицька,4

ЦНАП м.  Бобровиця

Бобровицька ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)

Тел.(04632)    2-51-28

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

5

Бобровицький район ,  с. Нова Басань, вул.Шевченка, 49

 Новобасансь-кий старостинський округ

Новобасанська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)

Тел.(04632)    3-92-30

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

6

Ічнянський р-н,
смт Парафіївка,
вул. Т.Шевченка, 95

 Парафіївська селищна рада

Парафіївська ОТГ 

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр)

Тел.(04633)    2-41-81

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

7

Борзнянський р-н,
с. Комарівка,
вул. Соборна, 4

Комарівська сільська рада

Комарівська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр)

Тел.(04653)    2-51-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

8

Борзнянський р-н,   с.Плиски,  вул.  Незалежності, 33

Плисківська сільська рада

Плисківська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр)

Тел.(04653)    2-71-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

9

м.Ічня, вул. Героїв майдану, 6

ЦНАП Ічнянської районної державної адміністрації

 

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр)

Тел.(04633)    2-16-39

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

10

Чернігівський р-н, с.Іванівка,
вул.Дружби, 33 Б

Іванівська сільська рада

Іванівська ОТГ

Чернігівський відділ № 1 (сервісний центр)

Тел.(0462)    69-63-42

Під час карантину прийом громадян не здійснюється  

11

Чернігівський р-н, смт Михайло-Коцюбинське, вул. Шевченка,50

Михайло-Коцюбинська  селищна рада

Михайло-Коцюбинська ОТГ

Чернігівський відділ № 1 (сервісний центр)

Тел.(0462)    68-15-50

Під час карантину прийом громадян не здійснюється  

12

Чернігівський р-н,
смт Гончарівське,
вул.Танкістів, 11

Гончарівська селищна рада

Гончарівська ОТГ

Чернігівський відділ № 1 (сервісний центр)

Тел.(0462)    16-16-77

Під час карантину прийом громадян не здійснюється       

13

Чернігівський р-н,
смт Олишівка,
вул. Чернігівська, 3

Олишівська селищна рада

Олишівська ОТГ

Чернігівський відділ № 1 (сервісний центр)

Тел.(0462)    68-09-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

14

Чернігівський р-н,
с. Хмільниця,
вул. Дружби, 25 б

Хмільницька  сільська рада

Хмільницька  ОТГ

Чернігівський відділ № 1 (сервісний центр)

Тел.(0462)    68-76-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

15

Ніжинський р-н,
с. Вертіївка,
вул. Миру, 126

Вертіївський ЦНАП

Вертіївська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр)

Тел.(04631)    6-81-35

Під час карантину прийом громадян не здійснюється  

16

Ніжинський р-н,
смт Лосинівка,
вул. Шевченка, 2

Лосинівська ОТГ

Лосинівська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр)

Тел.(04631)    6-12-37

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

Чернігів-ська область

17

м. Ніжин, вул.Кропив’янсь-кого, 5

Ніжинський державний педунівер- ситет

 

Відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр)

Тел.(04631)       2-36-04,            7-19-55         

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

18

Ніжинський р-н, с.Талалаївка, вул. Незалежності, 8

Талалаївська сільська рада

Талалаївська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр)

Тел.(04631)    6-53-40

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

19

Носівський р-н, с. Мрин, вул. Броварця, 1

Мринська ОТГ

Мринська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)

Тел.(04642)    2-92-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

20

Носівський р-н,
с. Макіївка, вул.Центральна, 27

Макіївська ОТГ

Макіївська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр)

Тел.(04642)    2-42-31

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

21

Прилуцький р-н,
смт Мала Дівиця, вул.Слобідська,3

Малодівицька селищна рада

Малодівицька ОТГ

 Відділ обслуговування громадян № 7 (сервісний центр)

Тел.(04637)    6-75-36 

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

22

Прилуцький р-н,
смт Линовиця,
вул. Шевченка, 1

Линовицька селищна рада

Линовицька ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 7 (сервісний центр)

Тел.(04637)    6-92-02

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

23

Прилуцький р-н,     смт Ладан,  вул. Миру,77-А 

Ладанська селищна рада

 

Відділ обслуговування громадян № 7 (сервісний центр)

Тел.(04637)    7-73-74

Під час карантину прийом громадян не здійснюється

24

Ріпкинський р-н,
смт Любеч,
вул. Добринінська, 60

Любецька селищна рада

Любецька ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 3 (сервісний центр)

Тел.(04641)    4-31-51

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

25

Ріпкинський р-н,
смт Добрянка,
Площа Центральна, 8

Добрянська селищна рада

Добрянська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 3 (сервісний центр)

Тел.(04641)    4-52-30

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

26

Городнянський    р-н, с. Тупичів,
вул. Чернігівська,8

 Тупичівська сільська рада

Тупичівська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 3 (сервісний центр)

Тел.(04645)    3-52-75

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

27

Коропський р-н,
смт Понорниця,
вул. Довженка, 18

Понорницька селищна рада

 

Відділ обслуговування громадян № 12 (сервісний центр)

Тел.(04656)    3-12-60

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

28

Сосницький р-н,     с. Шаболтасівка,    вул. Довженка,56А

Шаболтасівська сільська рада

 

Відділ обслуговування громадян № 6 (сервісний центр)

Тел.(04655)    2-62-25

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

29

Сосницький р-н,     смт Сосниця,    вул. Грушевського, 32В

ЦНАП смт Сосниця

Сосницька ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 6 (сервісний центр)

Тел.(0680)    85-07-58

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

30

Корюківський р-н,    смт Холми, вул. Миру, 1

Холминська селищна рада

Холминська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 5  (сервісний центр)

Тел.(04657)    2-33-74

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

31

Новгород-Сіверський р-н,    с.Мамекіно, вул.Центральна, 102

Мамекінська сільська рада

 

Відділ обслуговування громадян № 12 (сервісний центр)

   Тел.(04658)         3-53-24    

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

32

Бахмацький р-н,    м. Батурин,        вул. В. Ющенка,30

Батуринська міська рада

Батуринська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр)

   Тел.(04635)      4-85-61 

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

33

смт Куликівка, вул. Миру , 67

Куликівський ЦНАП

Куликівська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 4  (сервісний центр)

   Тел.(04643)      2-03-32 

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

34

Борзнянський р-н, с. Високе,  вул. Центральна,86

Височанська сільська рада

Височанська ОТГ

Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр)

   Тел.(04653)      2-97-67 

Під час карантину прийом громадян не здійснюється 

 


 

  Пункти обслуговування громадян Головного управління  
   Пенсійного фонду України в Чернігівській області      
№ п/п Назва пункту обслуговування громадян Адреса Контакти Графік роботи
1 2 3 4 5
1 Відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) 14005, м. Чернігів, вул. Мазепи, 19 (0462) 67-48-20 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
2 Відділ обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) 14005, м. Чернігів, вул. Шевченка, 162 (0462) 67-16-05 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
3 Відділ обслуговування громадян № 2 (сервісний центр) 14005, м. Чернігів, вул. Мазепи, 19 (0462) 65-10-05 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
4 Відділ обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) 15000, смт Ріпки, вул. Попудренка, 8 (04641) 2-14-57 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
15100, м. Городня, вул. Троїцька, 10 (04645) 2-15-81
5 Відділ обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) 17000, смт Козелець, вул. Незалежності, 3     (04646) 4-18-74,          4-19-64            Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
16300, смт Куликівка, вул. Миру, 67 (04643) 2-24-76
6 Відділ обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) 15300, м. Корюківка, вул. Вокзальна, 8А (04657) 3-14-83 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
15200, м. Сновськ, вул. Свято-Троїцька, 6А (04654) 2-18-80
7 Відділ обслуговування громадян № 6 (сервісний центр)  15600, м. Мена,  вул. С. Титаренка, 18  (04644) 2-16-08,          2-18-04 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
16100, смт Сосниця, вул. Чернігівська, 54 (04655) 2-15-35,       2-03-69
8 Відділ обслуговування громадян № 7 (сервісний центр) 17507, м. Прилуки, вул. 1 Травня, 48А (04637) 5-39-01 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
17600, смт Варва, вул. Пилипенка, 3А (04636) 2-22-30
9 Відділ обслуговування громадян № 8 (сервісний центр) 16703, м. Ічня, вул. Григорія Коваля, 12А (04633) 2-17-46        Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
17300, смт Срібне, вул. Миру, 41 (04639) 2-15-45
17200, смт Талалаївка, вул. Центральна, 5 (04634) 2-18-22
10 Відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр) 16600, м. Ніжин, вул. Шевченка, 21Ж (04631) 7-12-34,        7-15-06 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
11 Відділ обслуговування громадян № 10 (сервісний центр) 17100, м. Носівка, вул. Центральна, 6 (04642) 2-20-57 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
17400, м. Бобровиця, вул. Незалежності, 50 (04632) 2-51-62,          2-50-04
12 Відділ обслуговування громадян № 11 (сервісний центр) 16500, м. Бахмач, вул. Чернігівська, 2А (04635) 3-11-77 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
16400, м. Борзна, вул. Незалежності, 2 (04653) 2-10-30
13 Відділ обслуговування громадян № 12 (сервісний центр) 16000, м. Новгород-Сіверський, вул. Соборна, 3 (04658) 3-17-55 Понеділок-четвер        10.00-19.15            п’ятниця        10.00-18.00 
16200, смт Короп, вул. Горького, 9 (04656) 2-76-56
15400, м. Семенівка, вул. Червона площа, 10 (04659) 2-13-66

09.09.2020

Мінімальну пенсію 65-річним підвищили

 

З 1 вересня на Чернігівщині майже 63,5 тис. непрацюючих пенсіонерів отримують перераховану пенсію. Мінімальний розмір пенсії для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, зростає з 1889,20 грн до 2000 грн.  Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

 Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено підвищення мінімальної заробітної плати з 4 723 до 5 000 гривень. Така зміна є підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які досягли 65 років та мають страховий стаж 35 років — чоловіки та 30 років — жінки. Відповідно до чинного пенсійного законодавства, розмір пенсії у таких пенсіонерів має складати не менше 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.

Крім цього, слід мати на увазі, що до зазначеного розміру можуть встановлюватись доплати, зокрема за понаднормовий стаж, підвищення чи надбавки передбачені законодавством.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

 Головним управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перераховано пенсії майже 63,5 тис. пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав сорок дві  гривни.

Перераховані пенсії виплачуватимуться пенсіонерам у визначену їм дату починаючи з 4 вересня. Перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі.

Довідково

Для осіб, що мають страховий стаж не менше, як 30 років (жінки), 35 років (чоловіки), мінімальна пенсійна виплата становить 2100 грн, а для громадян, старших за 80 років, які мають страховий стаж не менше як 20 років (жінки) і 25 років (чоловіки),  мінімальна пенсійна виплата становить 2600 грн.


14.08.2020

До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись

 

 Час від часу на просторах Інтернету з'являються «лякалки» про обмеження прав пенсіонерів, які працюють.

То що ж треба знати тим, хто у період отримання пенсії готовий вийти на роботу?

З цим запитанням ми звернулися до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрія Юрченка.

         - Згідно законодавства, працюючим пенсіонерам для збереження виплат немає потреби обирати між пенсією та зарплатою. Пенсіонер після призначення пенсії має право отримувати її та продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років). Пенсії виплачуються без врахування одержуваної заробітної плати, крім випадків, передбачених законом.

 

- Чи проводяться перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам?

- Кожні 2 роки пенсіонерам, які працювали після призначення пенсій, проводяться перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати (обирається найвигідніший варіант перерахунку). Крім того, такі пенсії індексуються за загальновизначеними правилами.

Розмір призначеної пенсії переглядається (перераховується) за правилами, визначеними законодавством. Однією з підстав для перерахунку пенсій є зміна прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як правило, така зміна передбачена двічі на рік – з липня та грудня.

Надбавки, доплати, підвищення, інші виплати, встановлені законодавством, переглядаються (збільшуються) при зміні прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера. А ось доплата за понаднормовий стаж, яка також може залежати від прожиткового мінімуму, перераховується лише непрацюючим пенсіонерам.

Крім того, лише непрацюючим пенсіонерам встановлюється надбавка на непрацездатних членів сім’ї. Тому для визначення належного розміру пенсії і має значення повідомлення про факт працевлаштування. Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зобов’язує кожну застраховану особу повідомляти про зміни, зокрема, щодо свого працевлаштування. Про такий обов’язок органи Пенсійного фонду повідомляють кожного пенсіонера у заяві, пам’ятці, які він підписує.

- Чи передбачаються законодавством штрафи працюючим пенсіонерам, якщо вони не повідомлять органи ПФУ про своє працевлаштування?  

         -Ніяких штрафів не передбачено. Навпаки, після встановлення факту роботи, про який пенсіонер не повідомив своєчасно, його розмір пенсії визначається з урахуванням нових даних. Щодо повернення надміру виплачених сум, то тут закон передбачає можливість повернути неналежні пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата з пенсії в розмірі не більше 20 % місячної пенсії. Тому, шоб уникнути непорозумінь рекомендуємо тим, хто має намір у період отримання пенсії вийти на роботу, невідкладно інформувати органи Пенсійного фонду про такий факт будь-яким зручним способом.

 

ДОВІДКА

Станом на 01.08.2020 загальна кількість пенсіонерів (цивільних та військових) в Чернігівській області складає 324,8 тис осіб. В тому числі 64,5 тис працюючих пенсіонерів.

Підготував Ігор СТУЖУК

 


19.05.2020

До уваги роботодавців! Є можливість допомогти своїм працівникам.       

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області  запрошує роботодавців надати до Пенсійного фонду України, через вебпортал електронних послуг  (https://portal.pfu.gov.ua/), відскановані копії трудових книжок працівників, які перебувають на даний час у трудових відносинах з вашою установою.

 Це особливо важливо для тих співробітників, які набувають у наступних місяцях поточного року право на пенсію.

«Електронна трудова книжка» - це копія оцифрованої паперової трудової книжки працівника. Роботодавці можуть надавати інформацію про трудову діяльність у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.

Пенсію можна оформити в "в один дотик"

Без черг та відвідування установ Фонду, що дуже слушно в умовах карантину, майбутній пенсіонер може зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, заповнити відповідну анкету, завантажити усі документи, необхідні для отримання пенсійного забезпечення, підписати заяву електронним підписом і відправити в ПФУ та отримати пенсійне посвідчення.

 

Підготував Ігор СТУЖУК


19.05.2020

Пенсіонери можуть сплатити «комуналку» телефоном без комісії

 

Держава пропонує варіанти дистанційних послуг, щоб убезпечити найбільш вразливі категорії населення від небезпечного вірусу і закликає громадян, які одержують пенсію або соціальну грошову допомогу через банківські установи, дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. До того ж віднедавна з’явилася можливість зробити це не тільки через мережу Інтернет, а й за телефоном.

Здійснити такий телефонний розрахунок доволі просто. Навіть більше, за сплату комунальних послуг у такому форматі уповноважений банк не стягує комісію.

Крок 1 – Зателефонуйте на гарячу лінію свого банку.

Крок 2 – Пройдіть телефонну ідентифікацію за умовами, визначеними банком, відповідаючи на запропоновані запитання.

Крок 3 – Після встановлення особи працівник банку має отримати від вас інформацію про перелік житлово-комунальник послуг, які бажаєте сплатити дистанційно, і необхідні дані для здійснення оплати послуг із вашого рахунку.

Крок 4 – Отримайте від банку СМС-повідомлення про здійснену оплату житлово-комунальних послуг.

 

ВАЖЛИВО: Для сплати комунальних послуг тільки ви маєте телефонувати на гарячу лінію свого банку. Банк не може телефонувати вам із цього приводу. Задля уникнення шахрайських схем не надавайте свої особисті й банківські дані невизначеним особам!

 


15.05.2020

Перші підсумки роботи під час карантину: посилений захист працівників, складнощі та обмеження при прийомі громадян

Перші підсумки роботи під час карантину: посилений захист працівників, складнощі та обмеження при прийомі громадян

13 травня 2020

Безпечні умови праці пенсійників під час карантину завжди перебувають в центрі уваги керівництва Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та Чернігівської обласної організації профспілки працівників Пенсійного фонду України.

Нещодавно, для забезпечення співробітників засобами індивідуального захисту під час протидії поширенню хвороби COVID-19, Головним управлінням Пенсійного фонду України в області додатково закуплено та розповсюджено 150 захисних щитків для працівників, які безпосередньо контактують з відвідувачами. Обком профспілки також додатково виділив 4,2 тис. грн на закупівлю 500 медичних масок багаторазового використання, які отримали працівники Фонду.

Незважаючи на складнощі та обмеження при прийомі громадян, співробітники Головного управління продовжують працювати, виконуючи покладені на них обов’язки. Фінансування, перерахунки, виплата та доставка пенсій здійснюється вчасно, згідно із затвердженими графіками.

Для вирішення індивідуальних питань громадян працюють додатково телефони «гарячих ліній» Головного управління, про які населення області широко інформували в друкованих, електронних ЗМІ, на обласному радіо й телебаченні. Мешканцям області також постійно нагадували, що існує можливість вирішити більшість пенсійних питань без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України.

Під час карантину (з 17.03.2020 по 13.05.2020) до структурних підрозділів обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з питань пенсійного забезпечення звернулося 13352 громадяни, в тому числі: за призначеннями пенсій — 839 громадян, за перерахунками пенсій — 1193 громадян, надано різних довідок — 7196 громадянам, оформлено допомогу на поховання та прийнято заяв на оформлення недоотриманої пенсії – 2924 громадянам та надано більше 1200 інших послуг. За наданням послуг через вебпортал звернулося 154 громадянина.

В Управлінні обслуговування громадян працює 26 «гарячих телефонних ліній», на які зателефонували 18329 громадян.

 


08.05.2020

Пенсійний фонду України почав виплачувати проіндексовані пенсії

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня. Виплата проіндексованих пенсій буде проводиться з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ «Укрпошта». 

Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

В регіоні перерахунок пенсії проведено автоматично (без особистих звернень)  283,6 тис пенсіонерам. Із перерахованих пенсій розмір підвищено для 242,7 тис пенсіонерів. Середній розмір підвищення складає 200,38 грн.

         Зокрема, чисельність пенсіонерів в області за розміром підвищення становить:

- 100 грн – 55 %

- від 100,01грн до 400 грн - 36,4 %

- від 400,01грн до 500 грн – 4,8 %

- від 500,01 грн до 700 грн – 1,9 %

- від 700,01 грн до 1000 грн – 1,3 %

- понад 1000 грн 0,6 %

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень. 

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень. 

Довідково

1. Перерахунок пенсій проведено згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124.

2. Перерахунок проведено для осіб, які отримують пенсії, призначені згідно із законами «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з з військової служби, та деяких інших осіб» (з числа військовослужбовців строкової служби); «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи» (отримують пенсію у розмірі відшкодування фактичних збитків).


21.04.2020

Працюючим пенсіонерам перераховано пенсії

 

 З 1 квітня проведено перерахунки пенсій особам, які продовжують працювати після виходу на пенсію. 5,2 тис пенсіонерів в Чернігівській області  збільшено розмір пенсій у зв’язку з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. Середній розмір підвищення становить 134 грн. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у квітні поточного року.

 Даний перерахунок стосується виключно тих пенсіонерів, які після виходу на пенсію продовжували працювати, набули страхового стажу, але свого часу не звернулися до Пенсійного фонду. Це – стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року через кожних 2 роки для пенсіонерів, які продовжували працювати відповідно до ст. 42 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відмінність полягає у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично щороку з 1 квітня, незалежно від того звернеться людина чи ні. Перерахунок проведено тим особам, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або тим, які не набули такого страхового стажу, але на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

Перерахунки проводяться автоматизовано, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір доплат розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Виплата перерахованих пенсій, компенсацій, грошової допомоги буде проведена в звичайному порядку через банки або доставлена додому листоношами Укрпошти.

 


20.03.2020

Пенсійний фонд в умовах карантину: своєчасна виплата пенсій, обмеження прийому, консультації онлайн

В умовах карантину, згідно рішення Уряду України і органів місцевого самоврядування, прийом громадян в сервісних центрах Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській обмежується (фахівцями сервісних центрів надається тільки допомога на поховання), а прийом на віддалених робочих місцях тимчасово припиняється. Фінансування, виплата доставка пенсій здійснюється вчасно, згідно затверджених графіків. 

 Для вирішення індивідуальних питань пропонуємо телефонувати за номерами «гарячих ліній» сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області:

Місто Чернігів

Чернігівський № 2 67-56-70; відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 67-63-09; відділ з питань призначення пенсій
 67-96-80; відділ з питань перерахунків пенсій № 13 67-67-05; відділ з питань виплати пенсій № 1  67-67-27; відділ з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 67-90-22; відділ з питань виплати пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 5-23-11; відділ методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства 60-34-54; відділ з методології та організації роботи з обслуговування громадян 67-57-74.

Райони

 • Чернігівський № 1 (Чернігівській район) 67-16-05; 67-18-35; 
 • Ніжин 7-12-35; 7-13-80; 7-15-06;
 • Прилуки 3-11-89; 7-11-33;
 • Бахмач 3-11-77; 4-30-48;
 • Бобровиця 2-50-04; 2-51-57;
 • Борзна 2-10-30; 2-12-78;
 • Ічня 2-12-69; 2-11-83;
 • Козелець 4-19-64;
 • Короп 2-76-56; 2-17-64;
 • Мена 2-18-04; 2-11-69;
 • Новгород- Сіверський 3-16-89; 2-16-75;
 • Носівка 2-20-57; 2-25-54;
 • Ріпки 2-14-57;
 • Сосниця 2-03-69; 2-03-70;
 • Варва 2-84-23; 
 • Сновськ 2-13-54; 2-28-88; 2-29-39;
   Городня 2-15-81;
 • Корюківка 3-14-83; 3-13-91;
 • Куликівка 2-24-76; 2-11-27;
 • Семенівка 2-13-66; 2-13-80;
 • Срібне 2-62-35;
 • Талалаївка 2-16-91

 Нагадуємо, що існує можливість вирішити більшість пенсійних питань без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України:

 *подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”;

*отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (форми ОК-5/ОК-7, довідка про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);
 * перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);
 *провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
 *подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;
 * подати звернення (пропозицію тощо);
 * активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).

Бережіть себе і своїх близьких. Будьте здорові!


18.03.2020

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомляє, що в умовах карантину графіки прийому громадян в сервісних центрах залишаються незмінними. Фінансування та виплата пенсій здійснюється згідно затверджених графіків.

 Для вирішення індивідуальних питань пропонуємо телефонувати за номерами «гарячих ліній» сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області:

Чернігівський № 1 (Чернігівській район) 67-16-05; Чернігівський № 2 (місто Чернігів) 67-51-12; відділ обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян 67-63-09; Ніжин 7-12-35; Прилуки 3-11-89; Бахмач 3-11-77; Бобровиця 2-50-04; Борзна 2-10-30; Ічня 2-12-69; Козелець 4-19-64; Короп 2-76-56; Мена 2-18-04; Новгород- Сіверський 3-16-89; Носівка 2-20-57; Ріпки 2-14-57; Сосниця 2-03-69; Варва 2-84-23;
Городня 2-15-81; Корюківка 3-14-83; Куликівка 2-24-76; Семенівка 2-13-66; Сновськ 2-13-54; Срібне 2-62-35; Талалаївка 2-16-91.

Додаткові номери

67-96-80 відділ з питань призначення пенсій

67-67-05 відділ з питань перерахунків пенсій № 13

67-67-27 відділ з питань виплати пенсій № 1

67-90-22 відділ з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян

5-23-11 відділ з питань виплати пенсій військовослужбовців та деяких інших категорій громадян

60-34-54 відділ методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства

Нагадуємо, що існує можливість вирішити більшість пенсійних питань без особистих візитів, скориставшись онлайн сервісами вебпорталу Пенсійного фонду України:

 

*подати заяву про призначення пенсії в “один дотик”;

*отримати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом (форми ОК-5/ОК-7, довідка про розмір пенсії, відомості про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж, інші);
* перевірити відомості про трудову діяльність («Електронна трудова книжка»);
*провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу «Пенсійний калькулятор»;
*подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;
* подати звернення (пропозицію тощо);
* активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи).


13.03.2020

7506 працівників області отримали  шанс на гідний заробіток, соціальне та пенсійне забезпечення.

 

На Чернігівщині підведено підсумки кампанії з детінізації зайнятості населення. За результатами проведеної роботи за минулий рік та у січні 2020 року в області легалізовано 7506 робочих місць, додатково залучено 8,6 млн грн єдиного соціального внеску.

Про це повідомила перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Ольга Рем під час зустрічі з спільного  засідання  обласної робочої групи з питань легалізації  виплати заробітної плати і зайнятості населення.


11.03.2020

7506 працівників області отримали  шанс на гідний заробіток, соціальне та пенсійне забезпечення.

 

На Чернігівщині підведено підсумки кампанії з детінізації зайнятості населення. За результатами проведеної роботи за минулий рік та у січні 2020 року в області легалізовано 7506 робочих місць, додатково залучено 8,6 млн грн єдиного соціального внеску.

Про це повідомила перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Ольга Рем під час зустрічі з спільного  засідання  обласної робочої групи з питань легалізації  виплати заробітної плати і зайнятості населення.


19.02.2020

Ціна неуважності - зменшення розміру пенсій

ЄСВ звітність, яку подають роботодавці щодо своїх працівників, доволі складна тому, звичайно ж, можливі і помилки. Але ціна неуважності - зменшення розміру пенсій та страхового стажу в майбутньому, правильність обчислення допомоги по безробіттю, лікарняному, та іншим соціальним виплатам тощо. І навіть якщо  платники єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховували та сплатили ЄСВ , але припустилися помилок в  наданні персональних даних – людині стаж не зараховується.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області просить роботодавців не зволікати та перевірити достовірність поданої звітності ЄСВ в кабінеті страхувальника вебпорталу ПФУ, а у разі виявлення помилок — усунути їх та подати виправлені звіти до органів податкової служби для своєчасного завантаження інформації про Ваших працівників до Реєстру застрахованих осіб.

Щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних, Пенсійний фонд надає можливість кожній особі перевіряти інформацію про власний  страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, в її персональній обліковій картці.

Ознайомитись з нею можна зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України( https://portal.pfu.gov.ua/).

ВАЖЛИВО

Користувачам вебпорталу за допомогою електронного цифрового підпису можливо самостійно змінити некоректні відомості: прізвище, ім’я, по батькові; дату і місце народження, стать; громадянство; серію та номер паспорта; номер телефону; адресу місця проживання. Для цього необхідно лише заповнити в Особистому кабінеті застрахованої особи «Анкету для зміни даних в реєстрі застрахованих осіб», прикріпивши  відповідні скановані документи.


14.01.2020

Пенсії для ветеранів праці та військових підвищилися

З першого січня 2020 року 67,1 тис. непрацюючих пенсіонерів Чернігівщини, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж не менше від 30 років для жінок та 35 років – для чоловіків, отримають підвищенні пенсії. Разом з тим розмір пенсії для даних категорій громадян не може складати менше 2000 грн. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

 Перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Середній розмір підвищення склав 115 грн. Для працюючих пенсіонерів, які досягли зазначеного віку, перерахунок пенсій із використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності. Пенсіонерам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 році, такі перерахунки проводитимуться з дня досягнення відповідного віку за наявності необхідного страхового стажу.

«Мінімалка» збільшилися до 1889 грн а платять, як мінімум, 2000 грн.

Для осіб які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж, мінімальний розмір пенсії за віком встановлено в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (4723 грн), визначеної Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Фактично їхня мінімальна пенсія збільшилася до 1889,2 грн, але, крім цього, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 543 від 26 червня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних витрат, з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень і т.д. не досягає 2000 грн, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

З Нового року – нові пенсії для колишніх військовослужбовців

 Нещодавно прийнято довгоочікуване урядове рішення щодо продовження поетапного підвищення пенсій представникам силових органів, яке було ініційоване два роки тому.                                                                                      Якщо з 1 січня 2018 року на підставі урядового рішення від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби , та деяких інших категоріям осіб» колишнім військовослужбовцям було виплачено 50% суми підвищення пенсії, протягом 2019 року виплачувалося 75% суми підвищення, то з 1 січня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 р. № 1088 «Деякі питання виплати пенсій окремими категоріям громадян» буде виплачуватися 100%. Таким чином за два роки військові пенсії стануть більшими приблизно вдвічі.

Наразі автоматизований перерахунок пенсій представників силових структур завершений і підготовлена виплатна документація. У результаті проведеного перерахунку пенсійні виплати чернігівських військовослужбовців, в порівнянні з груднем минулого року, зросли в середньому на 389 грн, а середня пенсія досягла 5178 грн.

Довідка

У 2019 році в Україні було проведено 5 перерахунків пенсій – у січні, березні, квітні, липні, грудні. Середній розмір пенсій в області на 1 січня 2020 року складає 2764 грн, що на 69 % перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. У порівнянні з першим січнем минулого року  середній розмір пенсії в регіоні збільшився на 401 грн.


05.12.2019

Відчуйте смак електронних послуг Пенсійного фонду

Ці сервіси стануть у пригоді тим, хто тільки збирається подавати документи на оформлення пенсії, застрахованим особам працездатного віку, роботодавцям і страхувальникам.     

Для ефективної взаємодії з людьми та оперативного надання їм інформації та інших послуг в інтернеті працює портал електронних послуг ПФУ. Знайти його можна за електронною адресою (https://portal.pfu.gov.ua). Орієнтовано його не лише на тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку.                                       

Запроваджено в нові сервіси: он-лайн довідки та СМС-інформування.

Про те, як налаштувати сервіс смс-інформування та замовити довідки через власний онлайн-кабінет, можна дізнатися з відеоінструкцій на офіційному вебресурсі Фонду у розділі «Інструкції», а також на  YouTube.

 • Українці зможуть оформити пенсію "в один дотик", 

без відвідування установ Пенсійного фонду. Електронний сервіс "Е-пенсія" працює з серпня 2019 . Інструкція як оформити пенсію в “один дотик” від Пенсійного фонду України знаходиться  за посиланням  (https://www.pfu.gov.ua/1918708-instruktsiya-yak-oformyty-pensiyu-v-odyn-dotyk-vid-pensijnogo-fondu-ukrayiny/)

 • На сьогодні у тестовому форматі працює новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів. Завантажити додаток можна  за посиланням (https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.pfu). Або набрати в пошуковому розділі додатку «Play Маркет» «Пенсійний фонд». Версії мобільного додатку – на першому етапі доступно для користувачів смартфонів на базі платформи Android (для версії, починаючи з 4.4 (KitKat), далі – для IOS (починаючи з IOS 11).

Запроваджено надання послуги із автоматичного розрахунку прогнозованого розміру пенсій «Пенсійний калькулятор».. Користувачу надається можливість розрахувати (перевірити) розмір пенсії за віком.

Є дві можливості використання порталу:

1. Звернувшись до сервісних центрів Пенсійного фонду  та отримавши логін та пароль.

2. Повноцінне використання сервісу вимагає наявності у користувачів    електронного цифрового підпису (ключа). Получити електронний ключ  можна безкоштовно, в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких знаходиться за адресою (https://portal.pfu.gov.ua/)  (Вхід- Бажаете знати більше?)

При виникненні питань щодо використання дистанційних сервісів, спеціалісти сервісних  центрів допоможуть зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, нададуть детальні роз’яснення як в телефонному режимі так і безпосередньо при особистому зверненні.

 


22.10.2019

Віддалені робочі місця стають ближчими до людей

 

У всіх районах області пенсійники почали обслуговувати громадян з використанням мобільного обладнання на віддалених робочих місцях. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Віднині кожен мешканець області зможе отримати усі послуги, що надаються в ПФУ, не лише у стаціонарних центрах Фонду, а й у фахівців, які працюють на 30 віддалених робочих місцях,  19 з яких знаходяться в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), 11 — в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), сільських, селищних радах, в тому числі, в Ніжинському державному педуніверситеті імені М. Гоголя.

Була проведена копітка робота щодо впровадження нових стандартів обслуговування громадян у глибинці області.

Закуплено 24 комплекти ноутбуків, сканерів для роботи на відділених робочих місцях та всіх сервісних центрів нашого регіону. Підготовлені до роботи та активовані електронні ключі eToken для спеціалістів управління обслуговування громадян. Це дозволяє посадовцям пенсійної служби мати захищений доступ через мережу Інтернет до любої пенсійної справи громадян.

На початок жовтня на віддалених робочих місцях, з використанням мобільних пристроїв, надано більш ніж 190 послуг: видача довідок ОК-5, ОК-7, довідок про доходи, надані консультації щодо призначення пенсій, проведена реєстрація користувачів на веб - порталі, прийнятті заяви для виготовлення електронного та паперового пенсійних посвідчень тощо. 


28.08.2019

Питання, від яких залежить майбутнє. Перевір себе…

З введенням поняття  страхового стажу з 1 січня 2004 року  стало не важливо, скільки людина фактично працювала — значення має протягом якого періоду і скільки сплачував роботодавець за неї до Пенсійного фонду. Про  страховий стаж  сьогодні розповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в області  Наталія Білозуб.

      - Чи може хтось добровільно не сплачувати страхові внески в Україні, згідно з  законодавством?

Єдині, хто не може добровільно платити, – це люди, які офіційно працевлаштовані. За них повинен подбати роботодавець

     - Чи зараховується навчання за денною формою навчання у вищих і середніх навчальних закладах, на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі до страхового стажу?

Навчання у начальних закладах зараховується до трудового стажу лише

 до 1 січня 2004 року. Від початку 2004 року період  навчання до страхового стажу не зараховується.

    - Чи зараховується декретна відпустка до страхового стажу?

Юридично, є дві різні відпустки. Перша називається – відпустка в зв'язку з вагітністю та пологами. Вона розпочинається за 70 днів до пологів та закінчується, як правило, через 56 днів після пологів. Друга – це відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вона розпочинається з 57-го дня після пологів і закінчується, коли дитині виповнилося три роки. Таким чином, період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку належить до страхового стажу.

    -  Період військової строкової служби зараховується  до страхового стажу?

Так, Міністерство оборони України сплачує за строковиків та контрактників  страхові внески. До речі, страховий стаж також зараховується особам які перебувають на строковій альтернативній (невійськовій) служби; на фронті або беруть  участь у бойових діях, служать у воєнізованих формуваннях, гірничорятувальних частинах і аварійно-рятувальних підрозділах, створених відповідно до законодавства України. А також  служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.

   - Чи враховується безперервність стажу при розрахунку пенсії?

На даний час безперервність стажу роботи при призначенні пенсії не дає ніяких пільг.

  - Який страховий стаж потрібно мати, щоб вийти на пенсію?

Пенсійна реформа суттєво змінила умови виходу на пенсію для українців. Зокрема, були переглянуті вимоги до пенсійного віку і кількості років страхового стажу. Станом на поточний рік піти на пенсію громадяни України можуть в 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.

   - Як розраховується пенсійний стаж при нарахуванні пенсії?

Пенсійний стаж в Україні обчислюється в місяцях. При цьому, неповний місяць роботи може бути зарахований до страхового стажу в повному обсязі, якщо сума сплачених за цей місяць внесків до Пенсійного фонду не менше мінімального страхового внеску. Якщо з яких-небудь причин страховий внесок був сплачений в меншому розмірі, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати (розрахунок доплати проводиться співробітниками ПФ за зверненням працівника). Без здійснення доплати, страховий стаж визначається пропорційно сплаченим внескам (за встановленою законодавством формулою).

  - Що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії?

Згідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» наявність у людини мінімально необхідного страхового стажу дає їй право на оформлення пенсії після досягнення встановленого віку. При відсутності потрібного трудового стажу для призначення пенсії, можна укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це дасть можливість докупити страховий стаж. До речі, купити стаж не складно, але  й не дешево. Визначитися з кількістю відсутнього стажу допоможуть співробітники ПФ при проведенні попередньої калькуляції розміру пенсії (за зверненням громадянина). Також провести обчислення можна самостійно за допомогою програми «Пенсійний калькулятор» на веб-порталі ПФУ.


21.08.2019

Пенсійний фонд кардинально змінює технологію обслуговування громадян.

 

В Україні стартував новий  сервіс призначення  Е-пенсії в “один дотик”.         

Сервіс передбачає:

 • подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом);
 • після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

         Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частини системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е-ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Для того щоб скористатися сервісом, потрібні лише 3 умови: електронний пристрій (комп’ютер, ноутбук) із доступом до мережі інтернет, авторизація в особистому кабінеті на веб-порталі пенсійного фонду за допомогою електронного цифрового підпису, наявність необхідних сканованих документів.

Поки що для призначення пенсій доводиться відвідувати сервісні центри декілька разів (подання паперових документів, отримання консультацій, подання відсутніх документів, перевірка та контроль лише при особистому зверненні).

Нова система – одна зі складових реформи надання послуг в електронному вигляді “Е-пенсія”. Реформа передбачає створення можливостей одержання послуг дистанційно, в електронному форматі, через особистий кабінет та Вебпортал; одержання результатів надання послуг; організацію обміну даними з іншими державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Також варто наголосити, що новий сервіс є безкоштовним.

Оновлена система прийому за принципом «одне відвідування» - це лише одне відвідування установи для того, аби забрати пенсійне посвідчення.

За допомогою сучасних електронних сервісів ми можемо спростити та покращити обслуговування наших клієнтів. Мова йде про максимальне переведення процесу обслуговування в мережу інтернет. Таким чином, не виходячи з дому, можна отримати всю необхідну інформацію.

Але ж проблема в тому, що далеко не всі пенсіонери користуються  інтернетом. Перевести обслуговування в електронний режим зовсім не означає - скасувати традиційний, звичний прийом для людей літнього віку, котрі «звикли до паперів». 

У червні ц.р. відбулася реорганізація Пенсійного фонду, систему об’єднаних управлінь замінено на систему сервісних центрів: у головному управлінні працюють 24 сервісні центри (це 16 відділів обслуговування громадян та 8 секторів).

 В 19 територіальних громадах та в 11: Центрах надання адміністративних послуг, в сільських та селищних радах, в навчальних закладах створені віддалені робочі місця для працівників Пенсійного фонду.

        Така  оптимізована інфраструктура  дає можливість звичайний доступ громадянам до послуг Пенсійного фонду.

        Якщо ж замовник послуг не хоче скористатись особистим відвідуванням установи, він може одержати повний спектр пенсійних послуг через електронний зв’язок.

Процедура подання документів на призначення пенсії доволі проста. Потрібно зайти на веб-портал, вибрати опцію «Призначення пенсії» і заповнити відповідну заяву. Частина даних  в ній заповнюється автоматично, адже система «підтягує» інформацію про особу, яку закріплено за електронним цифровим підписом. Решту даних про себе треба внести власноруч.

Питання нескладні: орган, до якого звертається пенсіонер, вид пенсії, адреса місця проживання, наявність інвалідності чи інших особливостей тощо.

Також обов’язково треба прикріпити до заяви сканкопії паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) сторінок  трудової книжки та зазначити свій номер телефону чи електронну пошту, щоб у разі виникнення якихось питань, була можливість зворотнього зв’язку. Це все.

 При цьому додавати документи (у разі потреби) через свій електронний кабінет можна упродовж трьох місяців. Користувачі вебпорталу отримуватимуть повідомлення про надходження, прийняття документів до розгляду, перебіг їх опрацювання і про призначену пенсію. Час  розгляду заяви – десять днів. Протягом цього періоду користувач порталу може відстежити, на якій стадії перебуває розгляд його заяви. Зрештою, надійде запрошення (на вказану при реєстрації електронну пошту або за допомогою СМС) відвідати сервісний центр для отримання пенсійного посвідчення.

 


21.08.2019

Записи в трудовій книжці не є гарантією страхового стажу

 

Трудова книжка з 1 січня 2004 року  не підтверджує страховий стаж! Після цієї дати  свідченням страхового стажу є  тільки дані персоніфікованого обліку про те, що особа сплачувала страхові внески. Періоди, за які роботодавець не сплатив страхові внески , не зараховуються до страхового стажу працівника до повного погашення такого боргу.

Багато наших співвітчизників продовжують  думати, що   поняття страховий і трудовий стаж тотожні. Більше того, дехто вважає, що лише записи в трудовій книжці (трудовий стаж), з печатками підприємства про прийняття на роботу, відомості про трудову діяльність, переміщення, звільнення, заохочення  дають підставу сподіватися   на отримання від держави пенсії. Але зараз, для нарахування пенсії, важливий лише страховий стаж. Іншими словами, це той період, за який або ви, або хтось замість вас сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж для пенсії, не сплатили – стажу немає. За словами заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталії Білозуб, відповідно до вимог чинного законодавства, за періоди роботи після 01.01.2004 до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які сплачені страхові внески. 

Деякі роботодавці обкрадають своїх працівників сплачуючи  зарплату

Інколи буває, що недобросовісний роботодавець порушує закон, пропонуючи працівникові «зарплату в конверті», і, відповідно, не сплачуючи за нього страховий внесок. Погоджуючись на таку схему, працівник, фактично, дає мовчазну згоду на обкрадання. У підсумку - втрачений стаж, а, отже, недонарахована пенсія. А ще окремі роботодавці ідуть на обман. Причин  може багато, але головне  - трудова книжка в нього, він чемно робить записи, але страхові внески не сплачує. За таких обставин у працівника немає страхового стажу, відповідно немає й права на пенсію. У цьому випадку трудова книжка – це або непотрібний папірець, або ж, певний доказ у суді. І тому в разі, якщо навіть трудова книжка перебуває у роботодавця, а внески не сплачувалися, питання про зарахування певного періоду роботи для обчислення страхового стажу поставати не може.

Можлива й ситуація, коли роботодавець сплачує не всю суму страхових внесків за працівників. Потрібно розуміти, що страхові внески сплачуються однією сумою за всіх працівників. Тому, якщо надходить лише частина суми, страховий стаж не зараховують нікому.

Шукаємо страховий стаж - перевіряємо  роботодавців

Перший спосіб. Прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Фахівці за декілька хвилин зможуть  перевірити нараховану офіційно   зарплату та  сплачені  соціальні внески

Другий спосіб. Можна зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України. Саме тут, в особистому кабінеті застраховані особи та пенсіонери можуть постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, період загального страхового стажу, призначення і перерахунок пенсій, а також подати заяву на призначення пенсії, отримати в режимі он-лайн довідки з підтвердженням QR-кодом. Підключивши послугу СМС-інформування можна оперативно дізнатися про нарахування/перерахунок пенсій, сплату страхових внесків, страховий  стаж тощо.

 

 


21.08.2019

З 1 липня пенсіонерам збільшили пенсії

Як повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму збільшення отримають  172,3 тис. пенсіонерів області, середній розмір підвищення складає 50,3 грн.

     1 липня поточного року,  відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», збільшується розмір прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, з 1497 грн до 1564 грн., що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначають виходячи з прожиткового мінімуму.  

     Крім цього з 1 липня проведено перерахунки пенсій відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №543.

Пенсії підвищили:

- Особам, які мають страховий стаж 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки) - пенсійну виплату збільшили до 2000 грн. Доплату отримають 87,3 тис. громадян, середній розмір підвищення складає 248,4  грн.

- Інвалідам ЧАЄС із числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, в разі доцільності, пенсія обчислена із п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, що склалося на початок року;  інвалідам війни всіх груп та учасникам бойових дій, яким виповнилось 85 років. Підвищення отримають 3,3 тис інвалідів війни та ЧАЄС. Середній розмір підвищення складає 2700 грн.

     Всього на підвищення пенсії додатково спрямовано понад 40 млн грн.

   Перерахунки пенсій проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано за документами, які містяться в пенсійній справі.

     Органи Пенсійного фонду області повністю  виконали перерахунки пенсії для пенсіонерів і скерували виплатні документи до пошти та банків, щоб підвищенні пенсії пенсіонери в липні одержали згідно з відповідними графіками.


 


10.07.2019

З 1 липня пенсіонерам збільшили пенсії

Як повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму збільшення отримають  172,3 тис. пенсіонерів області, середній розмір підвищення складає 50,3 грн.

     1 липня поточного року,  відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», збільшується розмір прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, з 1497 грн до 1564 грн., що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначають виходячи з прожиткового мінімуму.  

     Крім цього з 1 липня проведено перерахунки пенсій відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №543.

Пенсії підвищили:

- Особам, які мають страховий стаж 30 років (жінки) та 35 років (чоловіки) - пенсійну виплату збільшили до 2000 грн. Доплату отримають 87,3 тис. громадян, середній розмір підвищення складає 248,4  грн.

- Інвалідам ЧАЄС із числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, в разі доцільності, пенсія обчислена із п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, що склалося на початок року;  інвалідам війни всіх груп та учасникам бойових дій, яким виповнилось 85 років. Підвищення отримають 3,3 тис інвалідів війни та ЧАЄС. Середній розмір підвищення складає 2700 грн.

     Всього на підвищення пенсії додатково спрямовано понад 40 млн грн.

   Перерахунки пенсій проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано за документами, які містяться в пенсійній справі.

     Органи Пенсійного фонду області повністю  виконали перерахунки пенсії для пенсіонерів і скерували виплатні документи до пошти та банків, щоб підвищенні пенсії пенсіонери в липні одержали згідно з відповідними графіками.


 


10.04.2019

Субсидії у травні: умови призначення

⬜️ Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

⬜️ Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

⬜️ Ті сім’ї, в яких станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

⬜️ Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

⬜️ Повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:


10.04.2019

Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії з квітня

    Автоматизованим способом з першого квітня цього року перерахунок пенсії проведений 10677 особам, 4448 особам збільшено загальний розмір пенсії.  Середній розмір підвищення в результаті перерахунку складає 104,76 грн.  Про це повідомив начальник головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко.

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня поточного року, як і в минулому році, автоматично, без додаткового звернення, проведено перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів.

Перерахунок пенсій з 1 квітня здійснено пенсіонерам, які:

 • продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії не­залежно від перерв у роботі. У такому разі перерахунок пенсії здійснено на найбільш вигідних умовах: з урахуван­ням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перера­хунку) пенсії та заробітної плати (до­ходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, або з урахуван­ням страхового стажу та зарплати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
 • продовжували працювати і ма­ють менш як 24 місяці стра­хового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії ми­нуло два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. У такому разі перерахунок пенсії здійснено з урахуванням набутого страхового ста­жу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (поперед­ньо перераховано) пенсію.

       Водночас слід зазначити, що в разі, якщо станом на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії (якщо не минуло два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії), відповідний перерахунок проводиться після набуття права на підставі заяви пенсіонера.

В цьому разі перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся з заявою про перерахунок пенсії, якщо заяву подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15 числа. В разі, якщо пенсіонер не звернеться з відповідною заявою, перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматизованому режимі.

Під час проведення перерахунку пенсії фахівці Пенсійного фонду перевіряють, який перерахунок найбільш доцільно проводити: лише з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перера­хунку) пенсії чи з урахуванням страхового стажу і заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 Тому, для обчислення пенсії завжди обирається такий варіант проведення перерахунку, який є найбільш вигідним для пенсіонера.


10.04.2019

 Пенсійний ЛІКНЕП. Зарплата для пенсії: що робити якщо втрачені документи

 

Заробітна плата — один із ключових показників, який впливає на розмір майбутньої пенсії. Що робити, якщо з підтвердженням заробітку для обчислення пенсії за період до 1 липня 2000 року виникають проблеми?

Справді, буває так, що людині важко знайти документальне підтвердження того, що вона протягом певного періоду своєї трудової діяльності одержувала певну зарплатню. Свідченням такої ситуації став лист у редакцію: «Підкажіть, будь ласка, як підтвердити заробітну плату для обчислення пенсії, якщо підприємство не може видати довідку про заробіток за періоди моєї роботи до 2000 року, оскільки документи про нарахування та виплату заробітної плати втрачено?» Допомогти розібратись із цим запитанням ми попросили заступника директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галину МАСТЮГІНУ.

Коли можна застосувати

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 919 (далі — Порядок 919).

Цей Порядок застосовується в таких випадках:

ü у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв’язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин;

ü у разі якщо страховий стаж особи починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, тобто коли законодавством передбачена обов’язковість подання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, а немає інших 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 року, за які особа може подати довідку про заробіток;

ü для підтвердження заробітку, одержаного тільки за основ­ним місцем роботи;

ü для призначення пенсії, а не для її перерахунку.

Як встановлюється зарплата

Існує механізм визначення заробітку для призначення пенсії в разі втрати первинних документів про нарахування особі заробітної плати. За наявності підприємства, установи, організації, у яких працювала особа, або їх правонаступника заробіток визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).

У разі якщо на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника немає відповідної професії (посади), заробіток визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи.

У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробіток визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

Довідку про заробіток у цих випадках надає підприємство, установа, організація, у яких працює (працювала) особа, або їх правонаступник.

Як бути, якщо підприємство ліквідовано

У разі якщо підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, заробітна плата для призначення пенсії визначається виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченою відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

Коли зарплата дорівнює мінімальній

У якому разі під час обчислення заробітку особи може бути застосовано мінімальну заробітну плату? За бажанням особи, якій призначається пенсія, у всіх зазначених випадках коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць, за який втрачено первинні документи про нарахування та виплату їй заробітної плати (доходу), визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період.

Де видають довідки

Такі довідки видають управління праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурні підрозділи з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Варто зазначити, що колишнім працівникам банків, їх філій (структурних підрозділів) у разі якщо завершено процедуру ліквідації банку, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, довідки про заробітну плату видає за відповідний період Національний банк України виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною посадою (професією) у філіях (структурних підрозділах) відповідного ліквідованого банку (за наявності таких даних).

Як підтвердити втрату документів

Відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час і причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджуються довідкою роботодавця, правонаступника органу вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.

Втрата документів після 1998-го

А що робити, коли втрачено документи про заробіток після 1998 року?

Заробітна плата (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожен місяць страхового стажу починаючи з 1 січня 1998 року визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб — платників податків і Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. А в разі відсутності таких даних заробіток визначається в Порядку 919.

Якщо пенсія призначається

Тож якщо пенсія призначається і Ваш страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, законодавство передбачає обов’язкове подання довідки про заробіток за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, а подати довідку про заробітну плату за інші 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 року Ви не можете через відсутність документів про заробітну плату, то для підтвердження заробітку, одержаного за основним місцем роботи, може бути застосовано норми Порядку 919.

Оскільки підприємство, на якому Ви працювали, нині існує, заробіток для обчислення пенсії може бути визначено виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною Вашій професії (посаді) професією (посадою) на Вашому підприємстві, що склалася в кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату Вам заробітної плати.

У разі якщо на підприємстві, на якому Ви працювали або в його правонаступника відсутні відповідні Вашій професії (посади), заробіток може бути визначено виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, що склалася в кожному місяці Вашої роботи, за який втрачено документи.

У разі повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємством заробітної плати за відповідний період заробіток визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, за календарний рік, що передує року, з якого Вам призначається пенсія.

У цих випадках довідку про заробітну плату надає підприємство, на якому Ви працювали, або його правонаступник.

 

За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр) »

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь