Почесні громадяни міста

Костюк Анатолій Григорович

Костюк Анатолій Григорович народився 4 грудня 1927 року в місті Семенівка Чернігівської області в сім’ї колгоспників. Зараз проживає в рідному місті по вулиці Лесі Українки ( колишній Чапаєва буд., 24). Освіта вища. Викладав у Семенівській СШ №1 суспільствознавство, історію.

Учасник Великої Вітчизняної війни до її переможного закінчення. Нагороджений бойовими орденами, 27 медалями, почесними грамотами ( орден « Вітчизняної війни II ступеня (1985р.), орден Богдана Хмельницького III ступеня (1999р.), орден « За заслуги» II ступеня (2008 р.), медаль « За перемогу над Германією у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.» (1946р.), медаль « Ветеран праці» (1093р.) та інші.

Зараз Анатолій Григорович на пенсії. Інвалід I групи. Почесний ветеран 48 Армії. Загальний стаж роботи 52 роки – із них 22 в армії. Із серпня 1962 року займається пошуковою діяльністю, по увіковіченню пам’яті воїнів, які загинули за Вітчизну. Він разом із загоном слідопитів СШ №1 «Пам'ять» вивчав бойовий шлях частин і з’єднань, які звільняли Чернігівщину , зокрема 48 Армії, у рядах якої воював Анатолій Григорович. За особистий внесок в організацію пошуку загиблих захисників Батьківщини в роки ІІ Світової війни, увічнення їх пам’яті нагороджений Почесною грамотою з присвоєнням звання «Почесний пошуковець України» (1997р.). Емоційно, документально достовірно написав А.Г. Костюк 275 статей, які були опубліковані в місцевій газеті «Життя Семенівщини», в обласних та республіканських газетах, він зумів у них правдиво розповісти нащадкам про героїв війни. Йому вдалося в архівному пошуку в ЦАМО встановити імена 3.5 тисяч однополчан. Усе це стало надбанням трьох створених Музеїв бойової слави.

А.Г.Костюк зі слідопитами пройшов сотні кілометрів по партизанських стежках Чернігівщини, Брянщини, Гомельщини. Ними зведено 2 пам’ятки й 1 обеліск жертвам фашизму, відновлено 5 партизанських землянок і 1 партизанська «криничка». Довгий час, двічі на рік Анатолій Григорович об’ізджав  на велосипеді всі братські й одиночні могили району, заохочував до їх благоустрою місцеву молодь. За результатами пошуку особисто ним написано 2 книги (документів): «Ім’я твоє – безсмертно», «Поклонімося і мертвим, і живим». Занесений до Книги Пошани Українського фонду пошуку « Пам'ять»(2020р.).

За вагомий внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління А.Г.Костюк  нагороджений орденом « За мужність» II ступеня.

Організацією ветеранів України він нагороджений відзнакою « Почесний ветеран України» (2020 р.), а в 2020 році до 75 річниці Перемоги – ювілейною медаллю.

Звання “Почесний громадянин Семенівщини” присвоєне рішенням тридцять шостої сесї Семенівської міської ради сьомого скликання від 16 червня 2020 року.