Майбутні вчителі та лікарі, що працюватимуть в селах, можуть першочергово вступити на бюджет ВНЗ

Дата: 12.02.2019 09:45

Фото без описуЦьогоріч вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму навчання у вишах(постанова Кабінету міністрів України від 30.05.2018 №417). Це право поширюється на майбутніх вчителів та лікарів.

Першочерговість при вступі отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років.

Конкурс проводиться серед осіб з повною загальною середньою освітою або випускників закладів загальної середньої освіти поточного року, а переможцям конкурсу надається право першочергового зарахування на місця державного (регіонального) замовлення.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, він повинен відшкодувати кошти, витрачені на його підготовку.

Більш детальну інформація Ви можете знайти в постанові Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. №417 «Деякі питання реалізації права осіб на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-2018-%D0%BF).

Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради