76-а річниця Корюківської трагедії 1943 року

Дата: 01.03.2019 15:07

Сімдесят шість років тому, в березні 1943-го року, в м. Корюківка  сталася страшна трагедія: інтернаціональні загони нацистів знищили 6700 осіб – майже всіх жителів. Таким чином карателі Третього Рейху «відповіли» на операцію загону радянських партизанів під керівництвом Олексія Федорова, які за кілька днів до цього звільнили ув'язнених з нацистської тюрми.

В ході не людської, а звірячої відповіді на цю партизанську операцію, до місцевого ресторану, який став місцем наймасовішого розстрілу зігнали місцевих жителів, яких не тільки розстрілювали, а й спалювали живцем, при цьому не щадили ані жінок, ані дітей. І тому це жахіття вважається не трагедією місцевого значення, а трагедією загальнонаціонального значення, про яку неможливо забути, навіть тоді, коли б дуже хотілося.

У роковини цієї трагедії у приміщенні історико-краєзнавчого музею  оформлено виставку «Корюківка 1943: злочин проти людяності» - виставка статей з газет, свідчення очевидців, тематичних буклетів, мартиролога - довідника встановлення жертв Корюківської трагедії 1943-го року та матеріалів міжнародної наукової конференції м. Корюківка, 14 грудня 2011 року «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в роки Другої Світової війни з нагоди 76-ї річниці Корюківської трагедії (01-02.03. 1943 р.).