Виставка до Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів

Дата: 12.04.2019 16:22

Фото без описуМіжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів за рішенням Організації об'єднаних націй щороку відзначається  11 квітня. Саме в цей день 1945 року в'язні концтабору «Бухенвальд», дізнавшись про наближення союзних військ, підняли озброєне повстання. В таборі знаходилися декілька десятків тисяч ув'язнених з 18 країн Європи. Також цього дня були звільнені в'язні нацистського табору «Дора». 22 квітня були звільнені в'язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбюрка», потім – «Освенцим», і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф».

Усього на території Німеччини й окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, гестапівських в'язниць, гетто.

Тому у Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів давайте ж згадаємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…