День вишиванки єднає Українців!

Дата: 16.05.2019 08:52

Щороку, в кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння національного одягу в повсякденному житті. Цього дня українців закликають доповнити звичний гардероб вишиванкою або будь-яким елементом традиційного костюму.

Ідея запровадження Дня вишиванки виникла у 2006 році у студентському середовищі — вихованка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала всій університетській спільноті на один день змінити звичний одяг на вишиванку та влаштувати тематичні заходи. Згодом подібні акції почали проходити також в інших регіонах України та світу. Наразі до святкування Дня вишиванки долучилися понад 60 країн світу. Свято супроводжується маршами, ярмарками, мистецькими та просвітницькими акціями, що покликані познайомити з традиціями вишивки та українського національного костюму.

Слід відзначити, що історія вишивки на теренах України налічує не одну тисячу років, тому кожна область має власні традиції у використанні орнаментів, технік, кольорів, розташуванні вишитих елементів. Найдавнішою вважається вишивка білим по білому. Найбільш впізнаваною є борщівська вишиванка з Тернопільської області, в якій переважає використання чорного кольору.

Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, виступає символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі. Тож долучайтеся до акції — одягайте вишиванку та пам’ятайте культурні традиції власного народу!

Організаційний відділ міської ради