«Дві війни – одна країна»

Дата: 23.10.2019 16:22

Фото без описуКнижкову виставку «Дві війни – одна країна», присвяченій Другій Світовій та сучасній війні на сході України, відкрито у читальній залі центральної районної бібліотеки.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від нацистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 75 річницю  остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Із великим хвилюванням ми сприймаємо те, що сьогодні відбувається на сході нашої держави – кілька років триває війна, гинуть люди.

Два покоління українців є учасниками двох різних воєн – Другої світової та сучасної війни на Донбасі. На виставці представлені книжки про  події «гарячих» точок українського Сходу разом з документами-пам’яттю про війну 1939 – 1945 років.

Особлива книга експозиції – «(Не) дитячий погляд на війну» написана сучасними дітьми війни. Це збірка вражаючих життєвих історій – 111 оповідань дівчаток та хлопців з Донбасу, які стали вимушеними переселенцями, а також тих, хто проживає поблизу лініі розмежування, в так званій «сірій» зоні, а ще підлітків, чиі рідні міста прийняли на нове місце проживання людеи, які втекли з окупованої територіі. Це книга-розповідь про долі, обпечені полум’ям війни.

Виставка експонуватиметься до кінця жовтня.

Васильченко Інна,

провідний бібліотекар ЦРБ