Щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 20.11.2019 11:42

Фото без описуЩорічно, з 25 листопада по 10 грудня, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Акція “16 днів проти насильства” була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році. Україна приєдналась до акції в 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня - Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

- 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження насильства в сім’ї, гендерного насильства та торгівлі людьми;

- підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві.

До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:

• кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний

досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;

• кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести

будь-який захід спільно з іншими організаціями;

• кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного,

фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і

дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

З питань проведення акції “16 днів проти насильства в сім’ї” можна звертатися до Семенівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м.Семенівка, вул. Червона Площа, 7а, тел. 2-94-07).