Семенівська міська рада
Новгород-Сіверського району Чернігівської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Увага! Відтепер лічильники комерційного обліку води (будинкові) треба встановлювати обов’язково!!!

Дата: 20.12.2019 10:37
Кількість переглядів: 6480

Фото без описуВідповідно до чинного законодавства України встановлення будинкових засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках де налічується більше двох абонентів є обов’язковим. Їх показники будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це призведе до скорочення неврахованих втрат води, а відповідно і прозорості тарифу на послуги нашого підприємства.

Порядок (Правила) розподілу обсягів спожитих послуг між споживачами визначено законодавчо, а саме різниця між показаннями загальнобудинкових лічильників і особистих водомірів, буде розподілятися між споживачами.

Зміни в законодавстві                                        

В 2017 році в законодавство, яке регулює надання житлово-комунальних послуг, були внесені істотні зміни, а саме були прийняті:

 • Закон України № 2119-VIII від 22 червня 2017 року «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності з 02.08.2017 р. (далі – Закон про комерційний облік), діє (чинний) з 02.08.2017 р.;
 • Закон України № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності 10.12.2017 р. і вводиться в дію 10.06.2018 р. (далі – Закон про ЖКП).

Основні посили закону «Про комерційний облік»

 1. Усе, що ввійшло в будинок – має бути оплачене.
 2. Вимога 100% обладнання будівель і приміщень вузлами обліку.
 3. Споживач має бути забезпечений обліковою інформацією.
 4. Порядок (правила) розподілу обсягів спожитих комунальних послуг між споживачами визначено на рівні закону.
 5. Індивідуалізація витрат на встановлення, обслуговування і заміну вузлів обліку.

Ким встановлюється вузол коммерційного обліку?

Відповідно до статті 3 Закону “Про комерційний облік” вузол комерційного обліку може встановлюватися:

 1. Власником (співвласниками) будинку самостійно та за власний кошт;
 2. Оператором за рахунок внесків власників (співвласників) будинку
 3. Власником (співвласниками) будинку або оператором зовнішніх інженерних систем (тобто КП « Ревна» ) за рахунок коштів місцевого бюджету (тільки в разі затвердження місцевим органом самоврядування відповідної програми)

Увага! Якщо власник (співвласники) будинку відмовляється встановлювати вузол комерційного обліку або не встановили його протягом 2-х місяців з моменту його повідомлення про необхідність такої установки, загальний лічильник встановлюється оператором зовнішніх інженерних мереж (тобто КП «Ревна») за рахунок коштів власника (співвласника) будинку та подальшого відшкодування (повернення) відповідних коштів власниками (співвласниками) будинку підприємству.

Примітка:

 • ОСББ— це юридична особа, створена власниками квартир, або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. (Відповідно до ст.1 закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» №2866-III від 29.11.2001р.)
 • Співвласники багатоквартирного будинку —це власники квартир. (Відповідно до ст.1 закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» №2866-III від 29.11.2001р.)
 • Багатоквартирний будинок– житловий будинок, в якому розташовано три, чи більше квартири. У ньому можуть бути розташовані нежитлові приміщені, які є самостійними об’єктами нерухомого майна (Відповідно до ст.1 закону України «Про особливості здійснення права властності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 №417-VIII)
 • Оператор зовнішніх інженерних мереж –власник зовнішніх інженерних мереж, а в разі якщо зовнішні інженерні мережі використовуються іншою, ніж власник, особою або є безхазяйними – особа, якій такі мережі власником передано у користування (управління, господарське відання, оренду, конценсію) або яка здійснює фактичне користування такими мережами для транспортування відповідно теплової енергії, гарячої води, питної води.

 

Як це позначиться на розрахунках за воду

Відповідно до ст. 10 Закону “Про комерційний облік”, обсяг спожитої у будівлі питної води, визначений за допомогою вузлу комерційного обліку, буде розподілятися між споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку (водомірів, які встановлені в квартирах). У разі різниці між показаннями, така різниця буде розподіляться між усіма споживачами будинку за затвердженою методикою.(Наказ Міністерства  регіонального розвитку,будівництва та житлово -комунального господарства  України №315  22.11.2018р.

Звертаємо увагу! Вищевказана різниця показань вузлів обліку може виникнути у зв’язку з витоками у внутрішньо будинкових мережах, або необлікованими втратами води з вини недобропорядних громадян, тобто тих, які мають незаконні підключення до засобу обліку води.

Відповідно до ст. 8 Закону “Про комерційний облік”, рахунки на сплату наданої комунальної послуги будуть формуватися виконавцем або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку відповідної комунальної послуги згідно з вимогами статей 9 – 11 цього Закону.

Щодо договірних відносин

Законом про ЖКГ (ст. 6) визначені учасники правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг, якими є:

 1. споживачі (індивідуальні та колективні);
 2. управитель;
 3. виконавці комунальних послуг.

Статтею 14 Закону про ЖКГ договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем послуг за рішенням власників (співвласників) багатоквартирного будинку:

 1. з кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);
 2. від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір).
 3. об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною  особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.
 4. У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14 Закону, та/або не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 01.05.2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою статті 14 Закону.

 

Щодо сплати за послуги

На сьогоднішній день для КП «Ревна»   Семенівською  міською радою встановлено   тарифи:

Водопостачання  -   19,20  грн за м.куб.

Водовідведення   -   49,22  грн  за м.куб.

Плата за абонентське обслуговування

Статтею 1 Закону про ЖКГ визначена плата за абонентське обслуговування — це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів-розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.

На розмір та оплату за абонентське обслуговування впливає модель договірних відносин, а саме:

 1. Індивідуальні договори з кожним власником квартири. Якщо Ви як власники (співвласники) будинку (у тому числі ОСББ) вирішите, що розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку, буде здійснювати КП «Ревна» , і договори з нашим підприємством будуть укладені з кожним власником квартири, то за цю послугу кожний споживач буде щомісяця сплачувати плату за абонентське обслуговування.
 2. Договора з представниками ОСББ. Якщо договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення буде укладений між КП «  Ревна» та управителем, або іншою юридичною особою (у т.ч. ОСББ), то плата за абонентське обслуговування (у тому числі за розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами) нараховуватись не буде.
 3. Інші (з власниками але з частково делегованими обовязками на ОСББ або управителів).

 

На підставі викладеного та відповідно до діючого законодавства споживачам багатоквартирних будинків необхідно визначитись, і належним чином оформити рішення та повідомити наше підприємство щодо:

 • Моделі організації договірних відносин з КП «Ревна» .
 • Представників власників (співвласників), хто буде відповідальний за знімання показань комерційного приладу обліку та підпис відповідних актів зі сторони споживачів, а також надавати офіційну інформацію про кількість мешканців (по кожній квартирі окремо), які фактично проживають.

 

З повагою, адміністрація КП «Ревна»

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь