Поліція інформує!

Дата: 27.12.2019 09:55

Фото без описуНезабаром стартують новорічні та різдв´яні свята.Кожна родина, трудовий та дитячий колектив з нетерпінням чекає Нового року, а з ним і покращення нашого життя.

Святкування Нового року ми не уявляємо без новорічної ялинки.

Кожна ялинка, яка реалізується  повинна мати маркування пластиковою або самоклейною стрічковою біркою зі штрих-кодом, занесеною до загальнодержавної бази даних. Тільки така ознака буде вказувати на законне походження даної продукції. За допомогою даної бірки по комп´ютеру можна визначити місце заготівлі даної ялинки.

Зазвичай, у передноворічний період наноситься значна шкода лісу незаконним вирубуванням молодих хвойних насаджень. Тому охорона лісу у передноворічний період проводиться  в посиленому режимі. Створюються рейдові бригади із працівників державної лісової охорони, до яких залучаються працівники поліції та екологічної інспекції, які здійснюють  охорону хвойних насаджень безпосередньо в лісі, контролюють  дотримання правил реалізації ялинок в місцях торгівлі, а також  перевіряють транспортні засоби, щодо законності перевезення новорічних ялинок.

Новорічні ялинки, які мають незаконне походження вилучаються у встановленому законодавством порядку, а винні особи притягуються до адміністративної відповідальності.

Нагадуємо, що за незаконну порубку однієї новорічної ялинки статтею 65 КУпАП передбачений адміністративний штраф для громадян від 255 до 510 гривень  та для посадових осіб від 1275 до 2250 гривень.

Окрім цього з порушника буде стягнена шкода, заподіяна лісу за одне зрубане деревце, діаметром в пеньку до 10см, в розмірі 498 гривень 48 копійок.

Не важко порахувати, що значно дешевшим буде придбання новорічної ялинки законним методом, без будь-яких пригод.

Тому бажаємо всім, щоб новорічні свята пройшли у веселому настрої і не були зіпсовані зайвими неприємностями.