«Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна»

Дата: 22.01.2020 14:51

Фото без опису22 січня українці святкують День Соборності України, свято, встановлене з нагоди проголошення Першої Незалежності та Акту злуки Української Народної Республіки і Західно Української Народної Республіки. Історія свята: Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

У 1990 році патріотичні сили організували “живий ланцюг” між Києвом і Львовом, як символ духовної єдності. День Соборності України став офіційним державним святом з 1999 року після указу президента Леоніда Кучми. Традиція об’єднуватися в живі ланцюги почала
 відроджуватися у 2000 році.

З цієї нагоди у музеї була проведена година історії «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна» для учнів 9-го класу ЗСО І-ІІІ ст.№1. Ведучі розповіли історичне минуле нашої Батьківщини. За допомогою відео діти дізнались більш детально про створення нашої держави. В кінці заходу закріпили знання історичною вікториною.