Афганістан: Подвиг, Біль, Пам'ять

Дата: 14.02.2020 17:01

Фото без описуАфганістан- це держава, що знаходиться у Південно-Східній Азії, де проживає 17 мільйонів чоловік афганці, таджики, туркмени, узбеки, хазарейці. До середини 70 років це була одна з найвідсталіших країн світу. Люди проживають у аулах, злиднях. Страшенна бідність, відсутність елементарної медичної допомоги, масова не писемність серед населення , особливо серед жінок і дітей, велика смертність.
У грудні 1979 року були введені десантні частини в Баграм, Кабул та інші великі міста, а згодом поступово втягнулися в бойові дії по всій території. Присутність чужоземних військ викликала стихійний опір народу. Пік бойових дій тривав 1984-1985 роки. Про те, що готують введення обмеженого контингенту в Афганістан, звичайно не знали, але було передчуття чогось незвичайного. Нашим солдатам говорили, що вони виконують інтернаціональний обов’язок, тобто захищають братній народ. Держава не питаючи дозволу у матерів відправляла синів на війну. І не тільки синів забрала війна, а й батьків у дітей. Дорогою ціною розплачувались наші юнаки за все. А ціною було життя.

Афганська війна тривала майже 10 років. Через цю безглузду війну пройшли майже 700 тисяч чоловік, і серед них 30% українці.

Не обійшла ця трагічна сторінка історії і наш рідний край – Семенівку.
З 1979 до1989 рік 54 воїни-інтернаціоналісти, наші земляки – семенівці виконували свій інтернаціональний обов’язок у Демократичній Республіки Афганістан, рятуючи життя дітей, жінкам, людям похилого віку.

Багато з них нагороджені медалями :

Морозов Юрій Іванович  - уродженець м. Семенівни нагороджений медалями «За бойові заслуги» та «За відвагу».
Панько Юрій Євгенійович - уродженець м. Семенівни нагороджений медалями «За бойові заслуги».
Висоцький Микола Миколайович - уродженець м. Семенівни нагороджений медалями «За бойові заслуги».

Лантух Петро Михайлович - уродженець с. Чорний Ріг нагороджений медалями «За бойові заслуги».
Лимар Олексій Олексійович – нагороджений медаллю «Від вдячного афганського народу».

І на превеликий жаль, коли тільки почалося втілюватися у реальність рішення про помилковість цієї безглуздої, страшної, кровопролитної війни. Лише за три місяці до своєї демобілізації, трагічно, при виконанні свого інтернаціонального обов’язку, загинув наш земляк – Микола Борисович Мотора, нагороджений Орденом «Червона Зірка» посмертно.

Сьогодні, напередодні 31-ої річниці виводу радянських військ з ДРА    (Демократична республіка Афганістан). У ЗОШ І-ІІІ ст. №1 була проведена година мужності «Афганістан: Подвиг, Біль, Пам'ять» для учнів 11-го класу ЗСО І-ІІІ ст.№1. За допомогою відео діти дізнались більш детально про воєнні часи в Афганістан. В кінці заходу всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.