21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2020 12:46

Фото без описуІсторія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада з нечуваною жорстокістю придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років, і аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

До Міжнародного дня рідної мови в Семенівський Центральній районній бібліотеці підготовлено книжково-ілюстративну  виставку «Мова моєї країни». До уваги користувачів пропонується література, що висвітлює питання розвитку культурного простору нашої держави: монографії, довідкові видання, твори відомих українських і не тільки українських письменників та поетів рідною мовою та інша література.

На виставці представлено документи з фондів Семенівської ЦРБ. Для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися бібліотечним каталогом.