Питання захисту конституційних прав громад

Дата: 08.09.2020 15:31

Правління Асоціації міст України хоче обговорити з президентом Зеленським питання захисту конституційних прав громад.

З метою забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, збереження основних принципів належного врядування і конституційних прав громадян АМУ у відкритому листі звернулася до президента Володимира Зеленського з ініціативою провести зустріч.

В АМУ запевняють, органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем:

-          чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям,

-          вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень;

-          блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, може призвести до зриву опалювального сезону.

"Звернення до Президента - це спроба створити чіткий і довготривалий зв'язок між державною владою і місцевим самоврядуванням. Прикро, що перед місцевими виборами авторитетних голів громад іноді намагаються вмонтувати в президентсько-урядову владну вертикаль. Очевидно - це хибна позиція, яка несе загрозу згортання здобутків децентралізації", - прокоментував позицію Асоціації міст України Микола Силенко, консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення АМУ.

В пріоритеті Асоціації міст - безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.

Першоджерело: