Семенівська міська рада
Новгород-Сіверського району Чернігівської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

День працівника соціальної сфери – 2020 р

Дата: 03.11.2020 15:23
Кількість переглядів: 6686

Фото без описуЛідія Падалка: Служба зайнятості сьогодні – це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для шукачів роботи та роботодавців»

У першу неділю листопада в Україні своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери, чия професія передусім визначається категоріями доброти і гуманізму. До когорти соціальних працівників належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі безробіття.

 «Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, здатна прогнозувати та оперативно реагувати на виклики ринку праці. Вона, єдина в українському суспільстві, на безоплатній основі надає послуги із пошуку роботи та підбору персоналу. Сьогодні це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для клієнтів», - говорить директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Тож які це можливості?

Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На порталі державної служби зайнятості, у вільному доступі, база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи. За допомогою онлайнплатформи з профорієнтації та розвитку кар’єри можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал, а освітній портал допоможе отримати нові знання та компетенції.

Шукати роботу та будувати кар’єру сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. А з початку нинішнього року у службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону,

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; розвиваються інші онлайнсервіси, які корисні для шукачів роботи та роботодавців. 

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Зокрема, 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють у системі  державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Громадяни, старше 45 років, для підвищення своєї конкурентоспроможності можуть отримати ваучер на навчання. Врешті, як безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання.

Головними завданнями служби на сучасному етапі Лідія Падалка називає розвиток активних програм сприяння зайнятості населення, адресну допомогу у працевлаштуванні безробітних громадян, зміцнення партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до збереження та створення нових робочих місць.

Протягом січня-вересня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися понад 30 тисяч безробітних. Незважаючи на карантинні обмеження, до активних програм сприяння зайнятості залучено близько 12 тис. громадян – кожного третього на обліку. Зокрема, майже 8 тисяч працевлаштовано, більше 2 тисяч - охоплено професійним навчанням, близько 2 тисяч - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

Директор Чернігівського обласного центру зайнятості

 Лідія Падалка

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

Протягом січня-вересня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості найбільше пропозицій роботи було в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, освіті та державному управлінні й обороні.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування – це водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, оператори котельні. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени, охоронники. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електромонтерів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, малярів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники на лісогосподарських роботах, робітники фермерського господарства, лісоруби, доярі, оператори машинного доїння.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, вагарі.

«Загалом протягом січня – вересня 2020 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості 16,7 тис. вакансій, на третину менше, ніж за цей період торік. Сталося це внаслідок призупинення діяльності низки підприємств через запровадження в країні карантину, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Станом на 1 жовтня 2020 року в базі даних служби зайнятості налічувалось 1367 вакансій».

Валентина Федусь


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь