Відбувся дистанційно ІХ Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах "Поліський вернісаж"

Дата: 28.12.2020 13:39

Фото без описуІХ Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах "Поліський вернісаж" відбувся 25-27 грудня 2020 року. У зв'язку із карантинними обмеженнями в Україні конкурс було проведено у дистанційному форматі у 2 тури:

І тур (відбірковий) - 25 грудня, ІІ тур - 26-27 грудня 2020 року.

У конкурсі взяли участь виконавці усіх вікових категорій із 13 областей України: Чернігівської, Вінницької, Сумської, Полтавської, Хмельницької, Житомирської, Чернівецької, Втлинської, Одеської, Черкаської, Івано-Франківської, Львівської, м.Київ.

Переважна більшість конкурсансів - це сольні виконавці (50 учасників). Серед колективів були представлені 17 ансамблів малих та великих форм, загальна кількість учасників ансамблів - 110 виконавців, біля 30 концертмейстерів, які супрводжували конкурсні виступи учасників, та більше 60 керівників/викладачів, які підготували сольних виконавців та інструментальні колективи до конкурсу.

Конкрус оцінював  високофпрофесійний склад журі під головуванням Заслуженого артиста України, лауреата Міжнародних конкурсів, кандидата  мистецтвознавства, відмінника народної освіти України, кавалера «Ордену за видатні досягнення в музичному мистецтві», доцента Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, директора КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв» Чернігівської обласної ради» Володимира Дорохіна.

Члени журі були представлені із 5-ти областей України: Чернігівської, Київської, Харківської, Сумської, Луганської.

Чередниченко Світлана Михайлівна

Директор КЗ «Семенівська дитяча музична школа», Старший викладач вищої категорії, концертмейстер, секретар  журі

Корінь Іван

Леонідович

Диригент Національного академічного оркестру народних інструментів  України, лауреат Всеукраїнських конкурсів, член журі

Лоза Юрій

Дмитрович

Директор Шосткинської дитячої  школи мистецтв, Заслужений працівник культури України,  член журі

Нестеренко

Миколаївна

Народна артистка України, солістка Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України, член журі

Сташевський Андрій Якович

Заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор завідувач кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури, член журі

Сташевська

Інна Олегівна

Заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук, професор, проректор з навчальної роботи Харківської державної академії культури, член журі

Пряхін Анатолій Анатолійович

Лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист вищої категорії Чернігівської міської школи мистецтв, член журі

Солонець Юлія Юріївна

Директор КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради, кандидат педагогічних наук, доцент, член журі

Буданцева Вікторія Анатоліївна

Старший викладач вищої категорії КЗ «Лисичанська дитяча музична школа №2» Луганської області, член журі

Найвищі нагороди  - Дипломи Гран-Прі конкурсу отримали:

- Піліпосян Ельфріда (бандура) - вікова категорія до 12 років, Чернівецька МШ №1;

- Мамедова Тамара (домра) - вікова категорія до 17 років, Київська ДМШ №6 імені Г.Жуковського

- Дует скрипалів (Балан Софія та Римар Евеліна) - категорія "Ансамблі учнів", Корюківська ШМ імені О.С.Корнієвського.

Педагогічний колектив та учні КЗ "Семенівська ДМШ" також взяли участь у конкурсі та отримали високі нагороди:

- Диплом І ступеня - Ансамбль народних інструментів "Полісся";

- Диплом І ступеня - Вадим Ронський (баян);

- Диплом ІІ ступеня - Мотора Олена (гітара), викладач Шакула О.П.

Інформацію підготувала секретар журі Світлана Чередниченко.