Щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі

Дата: 11.02.2021 08:07

Фото без опису5 лютого 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Закон передбачає п’ятирічний перехідний період до повної відмови від паперових трудових книжок та автоматичне призначення пенсії за віком. За цей період дані зі звичайних паперових трудових перейдуть у Держреєстр застрахованих осіб, а нові будуть мати тільки електронний вигляд.

Закон запроваджує:

– механізм накопичення, зберігання та використання даних про трудовий стаж працівників в електронній формі;

– електронний документообіг при накопиченні, зберіганні та використанні (за згодою особи, крім випадків, передбачених законом) даних про трудовий стаж;

– автоматичне, без звернення особи, призначення пенсії при досягненні пенсійного віку.

Переваги Закону:

– спрощення процедури одержання інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;

– усунення ризиків і негативних наслідків втрати паперової трудової книжки;

– усунення ризиків фальсифікації або внесення недостовірних відомостей до паперової трудової книжки.

Трудовий стаж відображатиметься в кабінеті громадянина «Єдиного порталу державних послуг ДІЯ».

Відсканована чи оцифрована трудова книжка подається роботодавцем або особою через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) для формування відомостей про трудову діяльність у реєстрі застрахованих осіб за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП).

ВАЖЛИВО: ведення трудової діяльності в електронній формі забезпечить необхідні умови для автоматичного призначення пенсії на підставі наявних відомостей про стаж та сплачені внески, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового соціального страхування. Для внесення додаткових документів для призначення пенсії заявники також можуть скористатися порталом електронних послуг ПФУ та внести їх в особистому кабінеті.