Щодо залізничних переїздів
Державна служба України з безпеки на транспорті відповідно до підпункту 16 пункту 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 103 (зі змінами), проводить технічне розслідування та аналіз причин дорожньо-транспортних пригод, катастроф, аварій, подій на автомобільному, залізничному транспорті, веде облік таких катастроф, аварій, пригод, подій, розробляє профілактичні заходи щодо запобігання їх виникненню і контролює проведення цих заходів. У 2020/2019 роках на залізничних переїздах України сталося 66/65 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 8/11 осіб та 28/20 осіб травмовано.
Таким чином рівень аварійності на залізничних переїздах збільшився на 1,5 %, кількість осіб загиблих у дорожньо-транспортних пригодах на залізничних переїздах України зменшилась на 27,3 %, кількість травмованих осіб збільшилося на 40,0 %. При цьому всі випадки дорожньо-транспортних пригод сталися через ігнорування водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2001 р. № 1306 (зі змінами) (далі – Правил дорожнього руху), в частині перетину залізничних переїздів. 23.01.2021 на залізничному переїзді, розташованому на залізничномуперегоні Ставчани – Великий Любінь регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця», у селі Полянка Пустомитівського району Львівської області, сталася дорожньо-транспортна пригода, у якій під час слідування одиночного локомотива сталося зіткнення з рейсовим автобусом БАЗ А079.14, що перевозив пасажирів за приміським внутрішньообласним маршрутом № 119 «Львів- Щирець», у якій один пасажир автобуса загинув та один пасажир був травмований.
Відповідно до вимог Інструкції з улаштування та експлуатації залізничних переїздів, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 26 січня 2007 р. № 54, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2007 р. за № 162/13429 (зі змінами), у 2020 році проведено осінній комісійний огляд 2318 залізничних переїздів з автобусним рухом, при проведенні яких виявлено 6025 зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів, з яких не усунуто 2091, з них: 177 – структурними підрозділами АТ «Укрзалізниця»; 1109 – дорожньо-експлуатаційними управліннями; 801 – іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій.
При цьому у 2019 році дорожньо-експлуатаційними управліннями та іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій не усунуто 3766 зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів. Вищезазначені порушення в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів призводить до збільшення аварійності на залізничних переїздах та небезпеки здійснення пасажирських перевезень за маршрутами, що проходять через такі залізничні переїзди.
Враховуючи вищевикладене Укртрансбезпека пропонує у період з 08 по 15 лютого 2021 року долучитися до проведення спільних заходів «Стоп! Залізничний переїзд!» з підвищення рівня безпеки руху на залізничних переїздах, а саме: провести спільні наради з дорожньо-експлуатаційними управліннями та іншими підприємствами, що знаходяться у підпорядкуванні міських у місті рад, районних державних адміністрацій, обласних державних адміністрацій щодо вирішення питань усунення зауважень та порушень в утриманні та облаштуванні залізничних переїздів; провести спільні наради з власниками транспортних засобів, автомобільними перевізниками та підприємствами, установами і організаціями автомобільного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів, стосовно виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт та Правил дорожнього руху, в частині безпеки перевезень та перетину залізничних переїздів; долучитися до організації розповсюдження соціальної рекламної інформації.щодо проїзду залізничних переїздів та поводження на них, шляхом розміщення вищезазначеної інформації у засобах масової інформації, в рухомому транспорті, на інформаційних щитах автовокзалів, автостанцій, залізничних вокзалів, переїздів.
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З
БЕЗПЕКИ НА ТРАНСПОРТІ (УКРТРАНСБЕЗПЕКА)