Сьогодні - 150 років від дня народження Лесі Українки

Дата: 25.02.2021 10:31

Фото без опису"До тебе, Україно, наша бездольная мати,

Струна моя перша озветься.

І буде струна урочисто і тихо лунати,

І пісня від серця поллється."

Сьогодні, 25 лютого, великій поетесі України - ЛЕСІ УКРАЇНКИ -  ми святкуємо 150-ти річчя!

Українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка, Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Працювала в галузі фольклористики (наспівала 220 народних мелодій) і активно долучалася до процесів українського національного відродження.

Серед мистецької спадщини — збірки поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поеми «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драми-поеми «Кассандра» (1901—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911), «Камінний господар» (1912), «Бояриня» (1913).

І ще багато цікавого матеріалу бібліотекарі Семенівської книгарні підготували для вас та представили на книжково-ілюстративній виставці "ВЕЛИКА ПОЕТЕСА УКРАЇНИ".

Щиро запрошуємо всіх відвідати виставку. А для читачів, які саме сьогодні прийдуть до бібліотеки чекає сюрприз, підготовлений спеціально до цієї дати - 150-річчя Лесі Українки.

Васильченко Інна,

провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ