Запрошуємо до участі в обласному екологічному конкурсі «Одна планета – одне майбутнє»

Дата: 12.03.2021 14:42

Усіх, хто любить свій рідний край, уболіває за його довкілля, займається природоохоронною діяльністю, екологічними проектами та має бажання поділитися своїми здобутками, напрацюваннями і творчими роботами, запрошують взяти участь у щорічному обласному екологічному конкурсі «Одна планета – одне майбутнє».

Конкурс проводиться за наступними номінаціями:

1. «Північна краса України»; – відзначення кращої фотографії екологічного спрямування та нагородження автора;

2. «Погляд у чисте майбутнє» – відзначення кращого екологічного проекту та нагородження автора;

3. «Довкілля і я» – відзначення кращого практичного заходу екологічного спрямування та нагородження автора.

У Конкурсі можуть брати участь як представники учнівської і студентської молоді, так і громадськість.

Усі учасники Конкурсу поділяються за віковими категоріями:

• перша категорія – 15-18 років;
  • друга категорія – 19 років і старші.

Конкурс проводиться з 15 березня 2021 року до 14 травня 2021 року у два етапи:

• І етап (відбірковий/заочний) – з 15 березня 2021 року до 15 квітня 2021 року включно;
  • ІІ етап (заключний/очний) – з 16 квітня 2021 року до 14 травня 2021 року включно.

Заявка та матеріали за першою віковою категорією подаються з темою «Екологічний конкурс» у друкованому та електронному виглядах комунальному закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»:

адреса: вул. І. Франка, 2а, м. Чернігів, 14021;

e-mail: oblsuncn@ukr.net;

телефон для довідок: (0462) 644-740.

Заявка та матеріали за другою віковою категорією подаються з темою «Екологічний конкурс» в друкованому та електронному вигляді Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації:

адреса: пр. Миру, 14, м. Чернігів, 14000;

e-mail: deko_post@cg.gov.ua;

телефон для довідок: (0462) 65-37-07.

Конкурс проводиться Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації спільно з Управлінням освіти і науки облдержадміністрації.

Його мета – популяризація природоохоронної просвітницької діяльності, виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, формування природоохоронного мислення, підвищення екологічної обізнаності підростаючого покоління.

Умови та правила проведення Конкурсу визначені Положенням про щорічний обласний екологічний конкурс «Одна планета – одне майбутнє» , затвердженим рішенням третьої сесії обласної ради восьмого скликання від 26.02.2021 № 45-3/VIII «Про Програму охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки».

Склад журі Конкурсу затверджений  спільним наказом Департаменту екології та природних ресурсів ОДА й Управління освіти і науки ОДА.

З вимогами до конкурсних робіт можна ознайомитися  за посиланням.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

Вимоги до конкурсних робіт

До матеріалів, що подаються на Конкурс у всіх номінаціях, додається заявка від імені автора матеріалу, в якій вказується: прізвище та ім’я автора; вікова категорія учасника Конкурсу; контактні дані (телефон/факс, поштова адреса, адреса електронної пошти); номінація Конкурсу, на яку подається матеріал.

Вимоги до матеріалів у номінації «Північна краса України»:

1. Подані матеріали мають відображати біорізноманіття та красу флори і фауни Чернігівщини.

2. До участі у Конкурсі приймається не більше 3-х робіт від одного учасника.

3. Робота не має містити монтажу за допомогою будь-яких графічних редакторів та дизайнерських програм. До участі допускаються лише оригінальні фотографії.

4. Робота надається автором у форматі «JPG», «TIFF» або «PNG» роздільною здатністю не менше 300 dpi у вигляді електронних файлів та друкованому вигляді розміром 20*30 см.

5. Фотографії за згодою сторін безоплатно передаються організаторам для некомерційного використання та пропагування захисту довкілля.

Вимоги до матеріалів у номінації «Погляд у чисте майбутнє»:

1. Об’єктом проєкту може бути матеріальний об’єкт або процес.
  2. Захист проєкту здійснюється у вигляді презентації з можливим додаванням фото- та відеоматеріалів.
  3. Проєкт виконується українською мовою. Друкований матеріал подається на сторінках формату А4, текст набирається гарнітурою TimesNewRoman, розмір шрифту 14, без переносів, одинарним інтервалом, поля: 15 мм верхнє та нижнє, 15 мм праве, 30 мм ліве.
  4. Упровадження проєкту повинно давати позитивний екологічний ефект для довкілля Чернігівщини.
  5. Проєкт повинен бути новим.

Вимоги до практичного заходу у номінації «Довкілля і я»:

1. Здійснений захід повинен сприяти формуванню в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва.
  2. Практичний захід повинен мати позитивний екологічний вплив на довкілля Чернігівщини.
  3. Оформлення та захист практичного заходу здійснюється у вигляді презентації з можливим додаванням фото- та відеоматеріалів.

За інформацією Департаменту екології та
природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації