Семенівська міська рада
Чернігівської області, Новгород-Сіверського району
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До відома абонентів КП «Ревна» щодо повірки засобів обліку води

Дата: 13.04.2021 14:47
Кількість переглядів: 1462

1.Міжповірочний інтервал засобів обліку води

Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку.

Для усіх лічильників води установлено міжповірочний інтервал 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями», зареєстрований у Мін’юсті 01.11.2016 за № 1417/29547).

Дізнатись повірочний інтервал можна  за допомогою паспорта лічильника , в якому   вказана дата його  виробництва та повірочний інтервал . Виробники  приладів обліку  гарантують  граничний  строк експлуатації  лічильників  10-12 років. Лічильники , які пропрацювали  8-10 років ,зазвичай  не проходять  повірку. В такому випадку  потрібно  придбати новий лічильник  та викликати   майстра для його  встановлення .

2. За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних засобів обліку води?

До прийняття Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон про комерційний облік), який набрав чинності 02.08.2017, частиною четвертою статті 17 Закону про метрологію було передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювання яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті  електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

З набранням чинності Закону  « Про комерційний облік змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також встановлення та обслуговування засобів обліку води та теплової енергії (як квартирних, так і будинкових).

Зокрема, Законом про комерційний облік  було  внесено  зміни  до  статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон про метрологію)  та  виключено вимогу  щодо  здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб теплову енергію і воду), що є власністю фізичних осіб, за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з тепло- і водопостачання.

Разом з тим, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органам місцевого самоврядування було доручено протягом трьох місяців з дня опублікування Закону про комерційний облік забезпечити перегляд тарифів на теплову енергію, послуг з централізованого водопостачання, постачання гарячої та холодної води для суб’єктів природних монополій та суб’єктів, що провадять діяльність на суміжних ринках, в частині  виключення  зі складових відповідних тарифів витрат на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільного обліку теплової енергії та води.

Відтак, з грудня  2017  повірка  засобів  обліку води, які знаходяться у власності   фізичних осіб,  здійснюється  за  кошти споживачів.

3 . Хто має право здійснювати повірку лічильників води?

Повірку лічильників води мають право здійснювати тільки уповноважені організації.

Відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону про метрологію повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:

–        науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

–        науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Перелік уповноважених організацій на проведення повірки засобів вимірювальної техніки розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (http://www.me.gov.ua) в підрозділі «Метрологія» розділу «Технічне регулювання» рубрики «Діяльність».

 4.Результати повірки лічильників води

Повірка лічильників проводиться відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193.

Позитивні результати повірки  лічильників  засвідчують  записом з відбитком  повірочного  тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлюють свідоцтво про повірку за встановленою формою (додаток 2 до Порядку).

Для лічильників , які визнані за результатами  повірки такими  ,що не відповідають  установленим  вимогам ,оформлюють  довідку  про непридатність  ( додаток 4 до Порядку ).У такому разі  споживачам  потрібно  буде за свій рахунок  придбати новий лічильник.

5. Рішення Верховного Суду України від 15.07.2019 по справі № 235/499/17

Споживачі часто запитують про рішення суду, згідно з яким повірка квартирних лічильників води повинна проводитися за рахунок надавача послуги з водопостачання.

Рішення суду виходило з законодавства, що діяло на момент виникнення предмета спору, тобто до набрання чинності Закону про комерційний облік, коли повірка квартирних лічильників води була закладена в тариф.

Лічильник є власністю споживача, він несе повну відповідальність за утримання та його експлуатацію.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь