17 травня - Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу
Швидкість поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні набуває загрозливих масштабів. Аналіз шляхів поширення епідемії доводить, що, починаючи з середини 90-х років, зараження вірусом здебільшого пов’язане із вживанням ін’єкційних наркотиків. Проте абсолютно помилковим було б стверджувати, що загроза стосується лише тих, хто вживає наркотики. Так, збільшується кількість випадків передачі захворювання від матері до дитини, зростає число інфікованих статевих партнерів, мають місце випадки інфікування під час переливання зараженої вірусом імунодефіциту крові.
Подолання негативних явищ у молодіжному середовищі є актуальною проблемою сьогодення і, що цілком закономірно, є одним із основних завдань системи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Фахівцями Семенівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється проведення інформаційно-просвітницьких заходів з профілактики ВІЛ/СНІДу для учнівської молоді закладів загальної середньої освіти та членів професійних колективів територіальної громади. В ході заходів розповсюджується соціально-рекламна продукція на відповідну тематику.
На цих заходах висвітлювалися питання:
- походження ВІЛ/СНІДу;
- стадії ВІЛінфекції;
- шляхи передачі вірусу ВІЛ;
- особливості вірусу – ВІЛ;
- безпечної поведінки людини;
- толерантного ставлення до ВІЛнфікованих та хворих на СНІД;
Робота з профілактики ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб, пропаганди здорового способу життя серед населення територіальної громади фахівцями Семенівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді буде продовжуватиметься і надалі.
Семенівський МЦСССДМ