В Семенівці пройшов Х ювілейний конкурс «Поліський вернісаж»

Дата: 19.05.2021 08:58

Фото без описуТрадиційно у весняні травневі дні в Семенівці розквітають мистецькі таланти і демонструють свою виконавську майстерність виконавці з багатьох куточків України. Цьогоріч відбувся Х ювілейний відкритий Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах «Поліський вернісаж».

Щорічно конкурс, засновником якого є  Семенівська міська рада, відділ культури та туризму Семенівської міської ради, комунальний заклад «Семенівська дитяча музична школа», проходить за підтримки Національної Всеукраїнської музичної спілки, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької, Чернігівського фахового музичного коледжу ім. Л. Ревуцького, Семенівського відділення товариства «Чернігівське земляцтво» у м. Києві.

У ювілейному конкурсі взяли участь більше 350-ти виконавців від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня України із 41-го міста 15-ти областей. Серед них:  Чернігівська, Сумська, Черкаська, Харківська, Кіровоградська, Полтавська, Чернівецька, Хмельницька, Волинська, Херсонська, Луганська, Донецька, Запорізька, Рівненська, Івано-Франківська області.  Не дивлячись на те, що по всій Україні тривали карантинні обмеження, в умовах дистанційного навчання, виконавці змогли підготувати різноманітну програму.

Конкурсні прослуховування проходили у 2 тури з 14 по 16 травня у дистанційному форматі. Оцінювало виступи 12 членів журі на чолі з нашим земляком Володимиром Дорохіним – лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, Заслуженим артистом України, кандидатом мистецтвознавства, директором Ніжинського музичного коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької, доцентом Ніжинського педуніверситету ім. М. Гоголя. Серед членів журі: Іван Корінь - диригент Національного академічного оркестру народних інструментів  України; Юрій Лоза - Директор Шосткинської дитячої  школи мистецтв, Заслужений працівник культури; Оксана Нестеренко - Народна артистка України, солістка Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України; Андрій Сташевський - Заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор завідувач кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури; Інна Сташевська - Заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук, професор, проректор з навчальної роботи Харківської державної академії культури; Тарас Яницький - Заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства (доктор філософії), доцент кафедри музичного мистецтва КНУКІМ, доцент кафедри Бандури НМАУ ім. П.І.Чайковського, викладач бандури Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, соліст Київського академічного ансамблю «Дніпро»; Олег Бойко - Лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист вищої категорії КЗ «Чернігівський фаховий музичний коледж імені Л.М.Ревуцького»; Анатолій Пряхін - Лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист вищої категорії Чернігівської міської школи мистецтв; Юлія Солонець - директор КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради, кандидат педагогічних наук, доцент; В. Буданцева - Старший викладач вищої категорії КЗ «Лисичанська дитяча музична школа №2» Луганської області; С.Чередниченко - директор КЗ «Семенівська дитяча музична школа», Старший викладач вищої категорії, концертмейстер, секретар журі.

Конкурсні прослуховування проходили у 2 тури з 14 по 16 травня у дистанційному форматі. За підсумками конкурсу найкращі результати продемонстрували Лавріненко Владислава (акордеон), учениця Миргородської ДМШ ім. А.П.Коломійця; Сорокалєт Анастасія (домра), уч. Сновської ДМШ ім. Н.Г.Рахліна; Приймачок НікітА (скрипка), уч. Корюківської ШМ ім. О.С.Корнієвського. Саме вони і отримали найвищі нагороди - Гран-прі!

Серед виконавців високими результатами відзначились солісти, які отримали Дипломи Лауреатів І ступеня. Серед них: Козлова Ксенія (скрипка) – Лисичанськ, Ларіонова Світлана (скрипка), Трало Марія (домра), Бондаренко Петро (домра), Булавіна Ольга (скрипка), Бринь Вероніка (бандура), Онопрієнко Аліна (бандура), Трубенок Поліна (бандура), Андрієнко Юрій (гітара) – Чернігів, Високос Ксенія (домра) – Сновськ, Федотова Соломія (скрипка) – Луцьк, Шведченко Дарія (акордеон) – Миргород, Багута Богдан (акордеон) – Глухів, Шульга Михайло (акордеон) – Золотоноша, Ільєнко Софія (баян), Пахолкіна Яна (акордеон)  – Сновськ, Мирончук Денис (сопілка) – Ківерці, Шевченко Іван ( Бандура) – Полтава, Сікалова Анастасія (бандура) – Прилуки, Вовк Наталія (бандура) – Чернівці, Лесик Анастасія (бандура) – Старокостянтинів. Серед колективів кращими були: капела бандуристів «Натхнення» (Чернігів), ансамбль баяністів (Золотоноша), дует гітаристів (Черкаси), дует домристів, ансамбль домристів «Домінанта», ансамбль гітаристів «Унісон», ансамбль баяністів «Експромт»  (Сновськ), дует домристів (Гола Пристань).

Гідно представив Семенівщину ансамбль народних інструментів «Полісся» (керівник Т.Мороз) та отримав диплом ІІ ступеня, тріо гітаристів (Велігоцький Микита, Попел Аліса, Мотора Олена) під керівництвом О.Шакули  посіло ІІІ місце.

Кращим концертмейстером конкурсу визначили Дрозд Юлію Анатоліївну (Сновськ).

Карантин завершиться і Семенівщина радо зустрічатиме нових конкурсантів «Поліського вернісажу», ставлячи за мету естетичне виховання підростаючого покоління, пропаганду високих досягнень слов'янської культури, зберігання традицій національної виконавської школи.

Директор КЗ «Семенівська ДМШ»

С.ЧЕРЕДНИЧЕНКО