Переплата пенсії – чому таке може відбутися та як уникнути відрахувань?

Дата: 08.06.2021 10:04

Фото без описуОднією з основних причин виникнення переплат пенсії з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення в органи Пенсійного фонду про факт працевлаштування.

Нагадаю, що переплата пенсії- це сума пенсії виплачена з різних причин понад розмір встановлений законодавством.

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки та підвищення.

У випадку працевлаштування пенсіонера проведення перерахунку у випадку збільшення прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, для вирахування мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж  законодавством не передбачено.

Також непрацюючим пенсіонерам, що мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150 гривень. У випадку працевлаштування виплата зазначеної надбавки припиняється.

Після працевлаштування отримувач пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за спеціальністю, що дає право на призначення даного виду пенсії, виплата пенсії йому взагалі повинна припинитись.

При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про його обов’язок у випадку працевлаштування протягом 10 днів надати дані в органи  Пенсійного фонду.

Згідно ч.1 ст. 50 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» надлишок виплачені суми пенсії внаслідок зловживань з боку пенсіонера надання недостовірних даних можуть бути повернуті пенсіонером добровільно  або утримуються на підставі рішення територіальних органів Пенсійного фонду або в судовому порядку.

Задля попередження переплат пенсій, а внаслідок цього відрахувань з пенсій, пенсіонерам потрібно уважніше відноситись до свого обов’язку и знати, що надлишок отримані кошти належать поверненню.

Начальник Семенівського бюро

правової допомоги