Розпочато пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю

Дата: 25.06.2021 12:03

Фото без описуПовноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних завдань пілотного проекту «Працюй вільно», покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці  –проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також розпочато підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.

В рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

На сьогодні розроблені  нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю.

Головними з них  є:

• оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;
  • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;
  • розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

На сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Відділ розвитку економіки та інвестицій Семенівської міської ради