Витрати населення області у 2020 році

Дата: 05.07.2021 10:35

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства області у 2020 році становили в середньому 10219 грн на місяць, що на 2% більше, ніж у 2019 році. У розрахунку на одного члена домогосподарства цей показник склав 5350 грн (в Україні – 4535 грн).

Найбільша питома вага в загальній структурі витрат населення Чернігівської області, як і в Україні в цілому, припадає на харчування (включаючи харчування поза домом) – 49%. При цьому найбільше витрачають на харчування домогосподарства Волинської (58%), Закарпатської, Київської та Львівської (по 55%) областей.

На придбання непродовольчих товарів та оплату послуг щомісячно спрямовано 36% сукупних витрат домогосподарств, у тому числі на транспортні послуги – 7%, на купівлю одягу, взуття  –  5%, на охорону
здоров’я – 4%, на зв’язок – 3%, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла – 2%, на відпочинок і культуру, а також освіту – по 1%.

Оплата житла, комунальних продуктів та послуг (з урахуванням пільг та субсидій) чернігівчан складає 10% сімейного бюджету (в Україні – 13%). Серед решти регіонів України частка таких витрат коливається від 18% у м.Києві до 9% – у Волинській, Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Головне управління статистики у Чернігівській області