Жнива без травм

Дата: 28.07.2021 09:38

З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт Новгород-Сіверське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області  звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та забезпечити такі першочергові заходи:

- допускати до роботи на тракторах та комбайнах механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд;

- перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору, – механізатори, водії, працівники зернотоків – ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці;

- перевірити технічний стан споруд та устаткування зернотоків (наявність огороджень та захисних решіток на звальних ямах, закриття на замок люків бункерів та ємностей, перевірка опору заземлення електрообладнання та ізоляції електрокабелів);

- ознайомлення під розписку всіх водіїв та механізаторів із безпечними маршрутами руху транспортних засобів по території господарств;

- виділити, позначити табличками та обладнати спеціальні місця для відпочинку та харчування працюючих у польових умовах, забезпечити їх умивальниками, миючими засобами та рушниками;

- до початку робіт усіх працівників забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту (рукавиці, окуляри, респіратори тощо);

- укомплектувати всю зернозбиральну техніку необхідним протипожежним устаткуванням та вогнегасниками;

- поповнити медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги;

- вжити заходів із дотримання виробничої дисципліни, недопущення до виконання робіт осіб у нетверезому стані.

Вимоги щодо безпеки під час збирання зернових: під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру; запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев’яних чохлах на польовому стані;  комбайни повинні бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека; збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев’яними підкладками на випадок встановлення домкрата під час ремонту чи огляду; не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.

Пам’ятайте, що виконання вимог охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести збирання зернових без травм і аварій.

В. Коровченко, головний спеціаліст профілактики

страхових випадків Новгород-Сіверського відділення