На Чернігівщині проведуть повітряну вакцинацію диких тварин від сказу

Дата: 28.09.2021 08:54

Фото без описуНа Чернігівщині 27 вересня стартує планова пероральна імунізація м’ясоїдних диких тварин (лисиць, вовків єнотоподібних собак) проти сказу.

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин і людей, яка вражає центральну нервову систему, з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні собаки та безпритульні тварини.

До слова, на Чернігівщині від початку року випадки сказу (в тому числі у дикій фауні) не реєструвались, зокрема і завдяки проведенню постійної профілактичної роботи. Проте епізоотична ситуація в Україні загалом щодо цього небезпечного інфекційного захворювання вимагає вжиття радикальних заходів. Одне з чільних місць серед них посідає саме пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої протягом останніх кількох років доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Вакцинація на території Чернігівщини буде здійснюватися повітряним розподілом принад з антирабічною вакциною за допомогою літаків АН-2.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звертається до жителів регіону з проханням не хвилюватись при вигляді літака, що розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку.

Тривалість проведення пероральної імунізації на території всієї області буде залежати від  погодних умов.

Розкидання вакцини літаками буде відбуватись над лісовими та сільськогосподарськими угіддями.