Внесено зміни до деяких постанов Уряду з питань прикордонного режиму

Дата: 18.11.2021 11:27

Фото без опису04.08.2021 постановою КМУ № 890 «Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до деяких постанов Уряду з питань прикордонного режиму. Зокрема: актуалізовано назви: контрольованих прикордонних районів – зміни до постанови КМУ від 03.08.1998 №1199 “Про контрольовані прикордонні райони”

ПЕРЕЛІК міст і районів, на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони:
Луганська область (Довжанський, Ровеньківський, Сватівський, Старобільський, Щастинський райони).

у постанові Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 “Про прикордонний режим”
1) пункти 1 і 2 постанови викласти в такій редакції:“

1. Установити вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону, де встановлюється прикордонний режим, але не менше від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд.

2. Установити, що встановлення прикордонного режиму в межах територій міст і районів, на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони, здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням Адміністрації Державної прикордонної служби, узгодженим з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством юстиції, Службою безпеки та Державною митною службою.”;

у пункті 2:
підпункти 3 викласти в такій редакції:
“3) прикордонна смуга — ділянка місцевості, яка встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм, завширшки
5 кілометрів від лінії державного кордону, але не може бути меншою від ширини смуги місцевості, що розташована в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд.

До прикордонної смуги не включаються населені пункти й місця масового відпочинку населення;
у пункті 13:
абзац перший викласти в такій редакції:

“13. У межах прикордонної смуги з дотриманням вимог законодавства про дорожній рух установлюються дорожні знаки “Початок прикордонної смуги”, “Кінець прикордонної смуги”, у межах контрольованого прикордонного району — “Початок контрольованого прикордонного району”, “Кінець контрольованого прикордонного району”, а на дорогах, які безпосередньо простягаються до державного кордону (за винятком доріг до встановлених пунктів пропуску через державний кордон), встановлюється знак “В’їзд заборонено”.”;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

З метою запобігання випадкам незаконного перетинання державного кордону громадянами України, іноземцями та особами без громадянства під час їх пересування в межах прикордонної смуги Державна прикордонна служба може встановлювати інформаційно-попереджувальні таблички “УВАГА! Державний кордон України. Прохід заборонено” в порядку, що встановлюється МВС.”;

пункт 17 викласти в такій редакції:

“17. Авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов’язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, водолазні роботи або занурення апаратів, що використовуються для підводного плавання, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів у межах прикордонної смуги і районів, прилеглих до адміністративної межі між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю, на території яких Кабінетом Міністрів України запроваджено прикордонний режим, а також збори, мітинги, маніфестації і демонстрації, спортивні, видовищні та інші масові заходи, військові навчання і тренування (далі — масові заходи) проводяться після інформування органу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) осіб, що провадитимуть діяльність або організовуватимуть масові заходи, інформації про документи дозвільного характеру на провадження зазначеної в цьому пункті діяльності або масових заходів.