Проєкт «Норвегія-Україна» «Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту «Норвегія – Україна» в державну систему»

Дата: 26.01.2022 10:45

Фото без описуПроєкт «Норвегія-Україна» реалізується в нашій державі з 2003 року і за 17 років свого існування став одним із наймасштабніших міжнародних проєктів на території України. За 2015 рік перепідготовку пройшли понад 1000 військовослужбовці та члени їх сімей. Національний університет “Чернігівська політехніка” став 16-им закладом вищої освіти України, який доєднався до реалізації проєкту.

Метою проєкту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Завдання проєкту:

• Професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх родин на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України з метою підвищення їх професійної конкурентоспроможності;
  • Психологічна адаптація учасників проєкту з метою підвищення їх мотивації до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство з ринковою системою відносин;
  • Правова адаптація військовослужбовців та членів їх родин з метою підвищення соціальної захищеності в умовах життя в громадянському суспільстві;
  • Сприяння у працевлаштуванні учасників проєкту з метою поліпшення умов життя родин військовослужбовців;
  • Сприяння у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формування класу законослухняних платників податків;
  • Розвиток співпраці між навчальними закладами України та Норвегії, початок нових спільних проєктів у галузі освіти та досліджень;
  • Розвиток ділового співробітництва між підприємствами України та Норвегії за участю норвезько – української торгової палати.

Основу проєкту складає професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проєкту у правовій та соціальній адаптації до умов громадянського суспільства.

Виконавцями основної частини проєкту є Національний університет «Чернігівська політехніка» і норвезький університет NORD, які організують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проєкту за обраною спеціальністю в обсязі 500 академічних. Громадська організація «Чернігів Європейський» є партнерською організацією, що набирає навчальну групу, забезпечує соціальну адаптацію та сприяє у працевлаштуванні учасників.

Проєкт є соціальним. Для військовослужбовців та членів їх сімей участь у проєкті безкоштовна.

Перепідготовка відбувається за спеціальностями, які користуються попитом на ринку праці в Чернігівській області.

Перепідготовка відбувалася в Національному університеті «Чернігівська політехніка» за програмами:

• Організація підприємницької діяльності
  • Інтернет технології в бізнесі та WEB дизайн
  • Підприємництво у сфері готельно-ресторанного бізнесу
  • Підприємництво у сфері туристично-ресторанного бізнесу
  • Інтернет технології WEB дизайн  та англійська мова в бізнесі

Професійна перепідготовка для військовослужбовців та членів їх сімей в рамках проєкту «Норвегія-Україна» відбувається два рази на рік: весняний семестр (лютий-травень) та осінній семестр (вересень-грудень).

Назва семестру Термін перепідготовки Термін запису у групи Контактна особа для запису у групи
весняний семестр початок курсів – середина лютого,
закінчення курсів – кінець травня
Січень-лютий Тетяна