Як уникнути підміни трудових відносин цивільно-правовими?

Дата: 20.10.2022 15:53
Кількість переглядів: 1963

Фото без описуМіж працівником і роботодавцем завжди укладається трудовий договір, тоді як цивільно-правовий договір укладається з незалежним підрядником. Щоб відрізнити трудові відносини від підрядних, треба розуміти, з якою метою укладають договір.

Якщо потрібно виконати певний обсяг робіт, виконавець зобов’язується передати замовнику результат роботи й робить усе самостійно, в такому разі укладається один із цивільно-правових договорів: договір підряду, договір про надання послуг або інший.

Якщо йдеться про систематичне виконання обов’язків, що належать до конкретної посади, спеціальності чи трудової функції в діяльності компанії та потребують присутності на робочому місці за визначеним графіком, а роботодавець організовує процес роботи, дає вказівки та контролює виконання, це трудові відносини між працівником і роботодавцем.

Людина є найманим працівником, якщо:

- виконує роботу в інтересах однієї особи чи організації;

- користується обладнанням, матеріалами та приміщенням замовника;

- не припиняє трудову діяльність після виконання завдання;

- отримує фіксовану винагороду за процес роботи, а не за результат;

- має питати дозволу про відгули й відпустки.

Отримати відповіді на найпоширеніші питання з трудового законодавства та безпеки праці громадяни можуть на інформаційному порталі Держпраці

(http://www.pratsia.in.ua/)

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю та аналітичного забезпечення Управління Держпраці у Чернігівській області Тетяна Черняк