Шановні представники малаго та середнього підприємництва!

Дата: 05.01.2023 15:59

Фото без описуЗ метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва (далі – МСП), створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища обласною Програмою розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки (далі – Програма) передбачені заходи щодо інформаційної, консультаційної підтримки суб’єктів бізнесу та осіб, які бажають розпочати власну справу.

Крім того, Програмою передбачено фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проєктів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування проєктів суб’єктів МСП за рахунок коштів місцевих бюджетів через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» (далі – ДО РФПП), затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16 липня 2010 року № 217 в редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 11 липня 2013 року № 273.

Проєкти суб’єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП.

Пріоритетними напрямками фінансової підтримки малого і середнього підприємництва області на 2021-2027 роки визначено розвиток наступних видів діяльності:

- сільське, лісове та рибне господарство;

- машинобудування, виробництво машин та устаткування;

- легка промисловість;

- деревообробна промисловість (виготовлення дерев’яних конструкцій для житлового будівництва, меблів, столярних виробів тощо);

- виробництво будівельних матеріалів;

- будівництво та ремонтно-будівельні роботи;

- виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування та інформаційних технологій (освоєння та розробка високотехнологічних виробів, впровадження інновацій, розробка нових програмних продуктів);

- виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії та відходів, альтернативних видів палива, виробництво опалювальних приладів, які працюють на твердому паливі, впровадження енергозберігаючих технологій;

- запровадження виробничих процесів з використанням місцевої сировини та відходів виробництва, організація переробки сміття;

- туристична та рекреаційна сфери (розвиток готельного бізнесу, сільського, «зеленого» туризму, народних промислів, розробка нових туристичних маршрутів, виготовлення сувенірної продукції тощо);

- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок;

- громадське харчування;

- надання платних послуг населенню, в тому числі транспортних, побутових, посередницьких, інформаційно-консультаційних тощо;

- виробництво продуктів харчування;

- охорона здоров’я та соціальна сфера.

Базові критерії для фінансування представників МСП через ДО «РФПП по Чернігівській області»

(витяг з Протоколу засідання Наглядової ради Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”

від  30.07.2021 № 99)

Базові критерії відповідності інвестиційних проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі коштів, повернутих по раніше наданим кредитам через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» - далі Фонд, а саме:

• належність до суб’єктів малого або середнього підприємництва;
  • частка власності нерезидентів України не більше 25%;
  • територіальна належність до Чернігівської області;
  • прибуткова діяльність підприємства;
  • позитивна кредитна історія;
  • термін діяльності підприємства: діючі, та ті, що започатковують свою справу;
  • сума фінансування не більше 1,0 млн. грн. (одного млн грн), за погодженням Наглядової ради Фонду – понад 1,0 млн грн.;
  • термін фінансування до 5-ти років;
  • пільговий період до 6-ти місяців;
  • забезпечення кредиту (застава майна, банківська гарантія, договір поруки або страхування фінансового ризику);
  • власний внесок у проєкт не менше 25%;
  • окупність проєкту;
  • створення додаткових робочих місць;
  • потенційне зростання надходжень платежів до бюджету;
  • соціальна спрямованість інвестиційного проекту;
  • відповідність пріоритетним напрямкам фінансування, визначеним обласною Програмою розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 року.

Розмір відсоткової ставки встановлено на рівні 10 (десяти) % річних (без урахування норми резервування відповідно до вимог Національного банку України).

Враховуючи зазначене, у разі зацікавленості суб’єктів МСП в отриманні кредиту або інформаційно-консультаційної підтримки, просимо звертатись до відділу розвитку економіки та інвестицій Семенівської міської ради за адресою: Червона площа 6, кабінет №16, або за телефоном 2-12-04.

Відділ розвитку економіки та інвестицій.