Інклюзія осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні
Посібник для органів і закладів, залучених до організації та надання допомоги й послуг населенню при гуманітарному реагуванні
У надзвичайних ситуаціях вкотре стає очевидною необхідність дотримання прав людини щодо людей з інвалідністю. В умовах, коли існує нагальна потреба в евакуації, а влада на місцях виявляється неготовою до її належного забезпечення, представники влади й громадські організації часто змушені робити вибір на користь порятунку життя, жертвуючи гідними умовами (отже, із порушенням прав людини), в яких цей порятунок мав би відбуватися для людей з інвалідністю. Насамперед це відбувалось через недостатню кількість (або відсутність) доступного транспорту, асистивних технологій, доступного житла, доступної інформації та комунікації, соціального і медичного супроводу.
Цей посібник підготовлено в межах проєкту «Забезпечення ґендерно чутливої інклюзії осіб з інвалідністю в процесі гуманітарного реагування», що впроваджується Спільною програмою ПРООН, ООН Жінки, Дитячого фонду ООН, Фонду ООН в галузі народонаселення за підтримки Партнерства ООН з прав осіб з інвалідністю (UNPRPD). Він стане у нагоді органам та закладам, які залучені до організації та надання допомоги й послуг населенню при гуманітарному реагуванні.
У посібнику використані матеріали серії тренінгів «Покращення координаційних механізмів для врахування потреб осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні» та «Права жінок з інвалідністю, їх дотримання під час пандемії COVID-2019 та війни».
Всі думки, викладені в посібнику, належать його укладачам і необов’язково збігаються з поглядами Партнерства ООН з прав осіб з інвалідністю (UNPRPD), ПРООН, ООН Жінки та інших агенцій ООН, які впроваджують Спільну програму «Забезпечення ґендерно чутливої інклюзії осіб з інвалідністю в процесі гуманітарного реагування».
Завантажити посібник
PDF (1MB)