Регіональна інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права»

Дата: 02.03.2023 10:08

Фото без описуДепартаментом сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації спільно з громадською організацією «Спілка жінок Чернігівщини» за участю інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілкових організацій, навчальних закладів, закладів культури, охорони здоров’я, громадських організацій щорічно напередодні Міжнародного жіночого дня (лютий-березень) проводиться регіональна інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права».

Акція проводиться з метою підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Інформаційно-просвітницька акція передбачає: проведення засідань дорадчих органів при облдержадміністрації, райдержадміністраціях, виконавчих комітетах міських, сільських, селищних рад; засідань у форматі «круглого столу»; організацію і проведення семінарських занять, конференцій, диспутів, конкурсів, виставок, бесід, лекцій, вікторин, тренінгів, флешмобів з соціально-правових питань, проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед населення щодо прав жінок, проведення консультативної роботи; виготовлення та розповсюдження соціальної реклами щодо запобігання та протидії домашньому насильству, протидії дискримінації за ознакою статі, утвердження гендерної рівності, тощо.

У зв’язку з новими викликами, пов’язаними із повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України вбачаємо за необхідність при проведенні щорічної акції особливу увагу приділити жінкам і дівчатам з числа внутрішньо переміщених осіб, жінкам вдовам, ветеранкам, медикам, жінкам, які беруть активну участь в економічному відновленні, які служать/працюють в секторі безпеки і оборони, які перебували в окупації та зазнали збитків через бойові дії та обстріли.