Представники місцевого самоврядування Чернігівської області розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості
Методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники 10 громад Чернігівської області під час заходу, що відбувся 14 березня 2023 року в місті Чернігів.
Тренінг проводився в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується Спілкою Громадські Ініціативи України за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»
Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.
Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».
У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із цих громад зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Чернігівської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.
Як зазначив координатор проєкту в Чернігівській області Онищук Володимир: «Діалог – це завжди про довіру, без якої неможливо побудувати хороші та міцні стосунки як в родині, та і в громаді. Можна довго розмірковувати та розповідати про те що думка всіх важлива, потрібна, цінна…, але якщо так і не почати слухати, то це лише слова. Тому ми під час реалізації проекту будемо вчитися активно слухати, домовлятися та будувати довірливі взаємовідносини між владою та мешканцями громад Чернігівщини!»
Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України. Проєкт є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.
Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.