«Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія»

Дата: 15.05.2023 09:47

Фото без описуЧернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації разом із Сіверським інститутом регіональних досліджень та за підтримки фонду Ганнса Зайделя розроблено електронну версію другого видання книги «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія». Книга присвячена 1000-літтю Великого князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.). Вона засвідчує розвиток державних та самоврядних владних інституцій на теренах Чернігово-Сіверщини як однією з основ України.
Особливість – матеріал подається головним чином не за допомогою тексту, а через зображення – реконструкції, схеми, малюнки, фотографії… В оформленні використані численні архівні матеріали, фотодокументи, реконструкції та зображення артефактів. Порівняно з першим ілюстрованим виданням з`явилися два нові розділи: «Волості та волосні правління» (1797–1917) та «Зміни в місцевому самоврядуванні в 2015–2020 роках на Чернігівщині та постреформенний період». Зокрема, згадані події новітньої російсько-української війни та її вплив на систему управління; тексти всіх інших розділів відредаговані, а їхній зміст розширений та конкретизований.
Цільова аудиторія видання – державні службовців, посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад. Водночас це своєрідний посібник для всіх, хто цікавиться минулим побудови та функціонування владних інституцій на теренах історичної Чернігово-Сіверщини.

Файл із текстом можна скачати тут: