Семенівська міська рада
Новгород-Сіверського району Чернігівської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Служба зайнятості – «Розквітай»: десятки тисяч квадратних метрів маскувальної сітки для фронту виготовляють безробітні на суспільно корисних роботах

Дата: 30.09.2024 12:23
Кількість переглядів: 27

Фото без описуВже рік як на прифронтовій Чернігівщині діє громадське об’єднання «Розквітай», яке активно допомагає військовим. Робить це у співпраці зі службою зайнятості - спільно організовують суспільно корисні роботи, на яких безробітні жінки плетуть маскувальні сітки для ЗСУ, надають допомогу населенню, зокрема людям з інвалідністю, захисникам і захисницям та членам їхніх сімей тощо. За рік спільної діяльності службою зайнятості було видано близько 800 направлень на такі роботи у Городнянській та Чернігівській громадах.

Безробітні працюють за строковим трудовим договором, оплата праці здійснюється за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

«Дуже добре, що нам вдалося об’єднати зусилля зі службою зайнятості, бо у них є люди, які готові працювати на Перемогу», – каже голова громадської організації «Розквітай» Валентина Циркун. За її словами, це не просто заробітчани, вони мотивовані, знають заради чого все це роблять.  До речі, щомісяця співробітниці організації, серед яких є й переселенки з Мар’їнки, Херсона, Очакова, Бахмута, добровільно донатять по 500 грн зі своєї зарплати на витратні матеріали.

«Так, для закупки необхідних для роботи матеріалів потрібні чималі кошти, - ділиться Валентина. – Аби розпочати виготовляти маскувальні сітки, довелося вложити власні заощадження». А далі доля звела її з нашою співвітчизницею, яка наразі проживає у Франції, - саме вона стала постачальником для «Розквітай» використаних риболовецьких сіток. На Чернігівщині жінки їх розплутують, зашивають дірки, додають маскувальний елемент зі спанбонду - так риболовецькі сітки перетворюють на маскувальні, які у буквальному сенсі рятують комусь життя, допомагаючи сховати від ворога військові позиції та техніку. Загалом співробітниці «Розквітай» щомісяця плетуть у середньому по 10 тисяч квадратних метрів маскувальної сітки. Уявіть лише, - це площа 1 га землі.

Крім маскувальних сіток, у «Розквітай» освоїли виготовлення окопних свічок, приготування енергетичної їжі для військових, підготовку антидронових сіток (їх також передають на Чернігівщину друзі з Франції). У організації є швейний цех, де шиють м’які ноші, кавери для касок, москітні сітки, адаптивний одяг для поранених – це така спеціальна білизна на липучках, яку можна одягати на лежачу людину. Тому затребуваними є жінки, які вміють шити або мають бажання вчитися цьому ремеслу.

Також у фурах із Франції привозять речі для надання допомоги пораненим: фізрозчини, медикаменти, милиці, ходунки, інвалідні візки тощо. І тут завжди потрібні робочі руки, щоб все це розфасувати з метою подальшої передачі бойовими медикам.

«Коли у країні війна, ми просто не маємо права стояти осторонь. Одні воюють, а інші працюють, - каже очільниця обласного центру зайнятості Людмила Ключник. – Тому ми і надалі будемо співпрацювати з ГО «Розквітай» щодо організації суспільно корисних робіт і закликаємо всіх бажаючих доєднуватися до праці на Перемогу».

Детально про суспільно корисні роботи читайте на нашому сайті https://is.gd/5mPmvZ

                                                                          Пресслужба обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь